برگزاري نخستين جشنواره فيلم‌هاي ايراني در سنگاپور

برگزاري نخستين جشنواره فيلم‌هاي ايراني در سنگاپور

نخستين جشنواره فيلم‌هاي ايراني، به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در مالزي و با همکاري مؤسسه مطالعات خاورميانه سنگاپور، برگزار شد.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، نخستين جشنواره فيلم‌هاي ايراني، 28 مهرماه به مدت دو روز به همت رايزني فرهنگي جمهوري اسلامي ايران در مالزي و با همکاري مؤسسه مطالعات خاورميانه سنگاپور در سالن فارغ‌التحصيلان دانشگاه ملي سنگاپور برگزار و مورد استقبال هنردوستان سنگاپوري و ايرانيان مقيم اين کشور، قرار گرفت.
آنگ سِنگ خو، رييس مؤسسه مطالعات خاورميانه دانشگاه ملي سنگاپور طي سخناني در مراسم افتتاحيه اين جشنواره، گفت: سينماي ايران در چند دهه اخير زبان‌زد همه است و به عنوان يک سينماي شاخص در جهان مطرح است.
وي، سينماي ايران را سينماي داراي سبک ويژه در جهان خواند و اظهار اميدواري کرد که اينگونه برنامه‌هاي فرهنگي و هنري ايراني در سنگاپور برگزار شود.
آنگ سِنگ خو همچنين، افزود: اکنون که اغلب اخبار جهان نسبت به جمهوري اسلامي ايران منفي است، نمايش فيلم‌هاي ايراني مي‌تواند نگاه مثبتي در بينندگان سنگاپوري ايجاد کند.
سينماي ايران بر ارزش‌هاي فرهنگي و ديني استوار است
علي‌محمد سابقي، رايزن فرهنگي ايران در مالزي اظهار کرد: سينماي ايران با سينماي هيچ کشوري قابل مقايسه نبوده و حتي با آنها رقابت نمي‌کند. سينماي ايران بر ارزش‌هاي فرهنگي، اخلاقي، اجتماعي و خانوادگي ايراني استوار است که به همين منظور دارنده جوايز بين‌المللي از جشنواره‌هاي مختلف است.
وي افزود: سينماي ايران از خشونت به دور است و از ادبيات غني ايران و ارزش‌هاي فرهنگي و ديني حاکم بر جامعه ايراني، بهره مي‌گيرد.
سابقي، گفت: سينماي پس از پيروزي انقلاب اسلامي در ايران را بايد سينمايي اخلاقي، آموزنده، منطبق با واقعيت‌هاي جامعه و در راستاي هدايت جامعه به مسير تعالي ارزش‌هاي انساني عنوان کرد.
وي ادامه داد: سينماي ايران همچون ادبيات فارسي، به زمينه‌هاي مختلف زندگي اجتماعي و فردي پرداخته و در عين سادگي و پرهيز از هزينه‌هاي کلان بي‌مورد، آن را زمينه‌اي براي ابراز عشق، ايمان، فداکاري، زيبايي و صلح و انسان‌دوستي کرده است.
رايزن فرهنگي ايران در مالزي به حضور فعال زنان در سينماي ايران اشاره و تصريح کرد: صنعت سينماي ايران را نمي‌توان بدون نام بردن از اهميت و نقش بارز و حضور پُر رنگ زنان در اين عرصه تعريف کرد. زنان در سينماي ايران نقش بسزايي دارند.
وي در پايان مفاهيم و پيام اصلي سينماي ايران را صداقت، ايثار، معنويت، تعهد اخلاقي و اجتماعي، صبر و بردباري که از اصول و آرمان‌هاي بشري است، عنوان کرد.
بنابر اعلام اين خبر، فيلم‌هاي «باديگارد» به کارگرداني ابراهيم حاتمي‌کيا و «فروشنده» به کارگرداني اصغر فرهادي از جمله آثار سينمايي ايران بودند که در اين جشنواره دو روزه به نمايش گذاشته شدند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->