نيازمند تجارب ايران در بخش سينما هستيم

نيازمند تجارب ايران در بخش سينما هستيم

وزير فرهنگ سوريه در ديدار رايزن فرهنگي كشورمان گفت: ايران امکانات بسيار زياد و متنوعي در بخش سينما دارد و ما به استفاده از تجارب ايران در سينما نيازمنديم.
به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، ابوالفضل صالحي‌نيا، رايزن فرهنگي ايران در سوريه به همراه هادي تسخيري، وابسته فرهنگي كشورمان، با محمد الاحمد، وزير فرهنگ سوريه ديدار كرد.
صالحي‌نيا در اين ديدار به سابقه حضور و فعاليت خود در سوريه در سال‌هاي گذشته اشاره کرد و گفت: در تمامي سال‌هاي فعاليتم در سوريه از همکاري سازنده و بسيار صميمي وزارت فرهنگ اين كشور برخوردار بوده‌ام و هم اکنون نيز همكاري خوبي بين وزارت فرهنگ سوريه و رايزني فرهنگي ايران وجود دارد.
رايزن فرهنگي كشورمان در ادامه افزود: با وجود روابط صميمي و همکاري کاملي که بين ما وجود دارد؛ ولي رايزني فرهنگي ايران همواره مقررات و پروتکل را در اجراي برنامه‌هاي خود رعايت کرده و مي‌کند و براي هر برنامه از دستگاه ذيربط مجوز دريافت مي‌كند.
محمد الاحمد، وزير فرهنگ سوريه هم در سخنان خود در اين ديدار بيان کرد: براي هر نوع همکاري فرهنگي با جمهوري اسلامي ايران آمادگي داريم؛ زيرا ملت و دولت سوريه هيچگاه فداکاري و خدماتي را که برادران ايراني بدون چشمداشت به اين سرزمين و مردمش ارايه دادند، فراموش نخواهند کرد.
وزير فرهنگ سوريه افزود: عليرغم بودجه اندك وزارت فرهنگ، توقعات از آن بي‌شمار است و البته توقع به جايي است؛ زيرا فرهنگ و کار فرهنگي، اساس و بنيان است. کار فرهنگي زمان و مکان ندارد و همواره و در هر زمان نياز به کار فرهنگي است. اگر ما اهتمام بيشتري به کار فرهنگي و توسعه فضاها و امکانات فرهنگي به خرج مي‌داديم، چه بسا مانع از بروز چنين جريانات و جناياتي در كشور شده بوديم.
وي ادامه داد: اگر فرهنگ و هنر گسترش يابد و به ميان مردم نفوذ کند، شاهد چنين جناياتي که تروريست‌ها امروزه مرتکب مي‌شوند، نخواهيم بود. هنرمند و اهل فکر و فرهنگ جنايت نمي‌کند.
الاحمد در ادامه با اشاره به سابقه طولاني و 14 ساله مديريتش در سازمان سينمايي سوريه، سفرهايش به ايران كه عمدتاً براي شركت در جشنواره بين‌المللي فيلم فجر بود (وي يک بار عضو هيأت داوري جشنواره فيلم فجر بوده است) را يادآور شد و افزود: ايران امکانات بسيار زياد و متنوعي در بخش سينما دارد و ما به استفاده از تجارب ايران در سينما نيازمنديم.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->