«سويوق» در جشنواره مذهب امروز

«سويوق» در جشنواره مذهب امروز

«سويوق» در جشنواره فيلم «مذهب امروز» به روي پرده مي‌رود.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، «سويوق» ساخته برادران ارک در بيستمين جشنواره بين‌المللي فيلم مذهب امروز در بخش فيلم‌هاي داستاني به نمايش در مي‌آيد و توسط هيات داوران جشنواره مورد داوري قرار مي‌گيرد.
برادران ارک، پيش از آنکه در سال جاري، با فيلم کوتاه «حيوان» جايزه دوم سينه فونداسيون جشنواره کن را از آن خود کنند، فيلم بلند «سويوق» را به زبان آذري با اتکاء کامل به دست‌اندرکاران آذري ساختند. «سويوق»، پس از نمايش موفق در بيست و نهمين جشنواره بين‌المللي فيلم نوجوان در همدان در سال 1394، در نخستين نمايش جشنواره‌اي در خارج از کشور، در جشنواره شانگ‌هاي (يکي از پانزده رويداد رده رقابتي بين‌الملل در تقويم فياپف که به اصطلاح الف ناميده مي‌شوند)، به بخش رقابتي استعدادهاي جديد آسيايي راه يافت و نامزد دريافت جوايز بهترين بازيگر زن، بهترين بازيگر مرد و بهترين فيلمبردار شد. پس از آن، «سويوق» در جشنواره‌هايي متعدد حضور يافته و سه جايزه از جشنواره‌هاي «تاميل نادو» و «خانه آسيا» دريافت کرده است. در امتداد حضورهاي موفق بين‌المللي، «سويوق» در جشنواره فيلم مذهب امروز به نمايش در مي‌آيد.
گفتني است علاوه بر «سويوق» که با پخش کنندگي بنياد سينمايي فارابي در جمع ?? فيلم بلند داستاني قرار دارد، فيلم مستند «157A» به کارگرداني بهروز نوراني‌پور و فيلم‌هاي کوتاه «فقط مادر من باش» به کارگرداني رقيه توکلي و «سايه‌هاي سپيد» به کارگرداني مهدي اميني نيز مورد قضاوت داوران بخش‌هاي مختلف قرار خواهند گرفت.
در بيستمين دوره اين جشنواره که از 21 تا 30 مهر سال جاري در کشور ايتاليا برگزار مي‌شود، از ميان 420 فيلم ثبت‌نام شده براي بخش‌هاي رقابتي، 41 فيلم از 28 کشور برگزيده شده‌اند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->