اعضاي جديد شوراي پروانه ساخت معرفي شدند

اعضاي جديد شوراي پروانه ساخت معرفي شدند

بنابر پيشنهاد معاون نظارت و ارزشيابي و موافقت رئيس سازمان امور سينمايي،سمعي و بصري و اعضاي شوراي پروانه ساخت سينمايي معرفي شدند.
به گزارش روابط عمومي سازمان امور سينمايي،سمعي و بصري، مهندس محمدمهدي حيدريان طي حکمي دکتر محمود اربابي،دکتر مسعود نقاش زاده، دکتر حسن بلخاري، دکتر حسين کرمي،جمال شورجه را به عنوان اعضاي جديد اين شورا، منصوب کرد.
دکتر محمود اربابي
محمود اربابي متولد 1340 تهران، داراي مدرك كارشناسي سينما با گرايش فيلمنامه نويسي از دانشگاه صدا و سيما و كارشناسي ارشد كارگرداني و بازيگري از دانشگاه تربيت مدرس و در حال حاضر عهده دار مسوليت معاون توسعه فناوري و مطالعات سينمايي و سرپرست دفتر جشنواره‌هاي و همکاري‌هاي بين‌المللي سازمان سينمايي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي است. وي فعاليت خود را سال 1367 با عضويت در هيأت علمي دانشكده صداوسيما و همچنين تدريس آغاز كرد. از ديگر فعاليت هاي اجرايي و هنري اخير او ميتوان به مديريت مدرسه كارگاهي فيلمنامه نويسي حوزه هنري، عضو شوراي درجه بندي فيلمنامه نويسي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، عضور شوراي فيلمنامه نويسي مركز گسترش سينماي تجربي، مدير گروه آموزش توليد دانشكده صداوسيما، عضو هيأت داوران و انتخاب جشنواره هاي ويدئويي سوره، فجر، سينماي جوان و اولين جشنواره هاي فيلم هاي كوتاه و...
دکتر مسعود نقاش‌زاده
مسعود نقاش‌زاده . نويسنده، کارگردان و مدرس دانشگاه؛ داراي دکتراي پژوهش هنر (با گرايش سينما)، كارشناسي ارشد سينما و کارشناسي کارگرداني فيلم است. وي که در حال حاضر به عنوان معاون فرهنگي و پژوهشي بنياد سينمايي فارابي مشغول فعاليت است در کارنامه کاري‌اش مسئوليت‌هاي متعدد اجرايي (از جمله معاون آموزش و پژوهش خانه سينما، معاون پژوهشي دانشگاه صدا و سيما، معاون توليد و مشاور عالي مرکز سيما فيلم و معاون تأمين و توليد موسسه رسانه هاي تصويري) به چشم مي‌خورد و عضو هيئت علمي دانشگاه نيز هست. وي همچنين فيلم مطرح \"کودک و فرشته\" را در سينماي دفاع مقدس کارگرداني کرده است.
دکتر حسن بلخاري
حسن بلخاري متولد ???? در اصفهان، نويسنده، پژوهشگر و مدرس فعال در زمينه فلسفه هنر و زيبايي‌شناسي و حکمت شرق است. وي هم اکنون رئيس انجمن آثار و مفاخر فرهنگي ايران است ؛ همچنين او استاد تمام و مدير گروه مطالعات عالي هنر در پرديس هنرهاي زيباي دانشگاه تهران و نيز عضو هيئت علمي دانشگاه تهران مي‌باشد. بلخاري در آذر ماه ???? به عنوان پژوهشگر برتر کشوري در رشته هنر و معماري و نيز در آذر ماه 1395 به عنوان پژوهشگر نمونه دانشگاه تهران برگزيده شد. از ديگر فعاليت‌هاي او، مي‌توان به مجموعه جلسات حافظ شناسي اشاره کرد. از آثار منتشر شده وي مي توان از اسرار مکنون يک گل، آشنايي با فلسفه هنر،سرگذشت هنر در تمدن اسلامي ،حکمت هنر و زيبايي،تهاجم يا تفاوت فرهنگي نام برد.
دکتر حسين کرمي
حسين کرمي متولد 1341 در اصفهان و داراي مدرک دکتري فلسفه و استاد دانشگاه است. وي سوابق اجرايي فراواني در مديريت فرهنگي دارد و سال‌هاي زيادي را به عنوان مدير فرهنگي در صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران و برخي از شوراي فرهنگي خدمت کرده است. کرمي در حال حاضر به عنوان رئيس مرکز سيما فيلم مشول است و پيش از اين مديريت شبکه نمايش،نسيم،تماشا، و مديريت شبکه 4 سيما را بر عهده داشته و در مقطعي قائم مقام سيما و مشاور امور نمايش معاون سيما در تلويزيون بوده است.
جمال شورجه
جمال شورجه متولد 1333 زنجان، فارغ التحصيل كارگرداني از دانشكده سينما و تئاتر دانشگاه هنر است. شروع فعاليت وي در سينما با فيلم زندان دوله تو (رحيم رحيمي پور) به عنوان دستيار کارگردان در سال 1363همراه بود. شورجه ساخت 11 عنوان فيلم سينمايي از جمله فيلم ضد صهيونيستي «33 روز» را در کارنامه دارد و در توليد مجموعه تلويزيوني «يوسف پيامبر» به عنوان مشاور در کنار فرج‌الله سلحشور حضور داشت.
براساس اين گزارش، رئيس سازمان امور سينمايي،سمعي و بصري همچنين از تلاش‌هاي «مجيد رضا بالا،منوچهر شاهسواري،جمال شورجه،محمد باقر قهرماني،حسين کرمي،مازيار ميري و اکبر نبوي» تقدير کرد.
دو عضو خانه سينما در اين شورا نيز به زودي معرفي خواهند شد.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.