حيدريان ماموريت‌هاي شوراي سياست‌گذاري جشنواره فيلم فجر را اعلام کرد

حيدريان ماموريت‌هاي شوراي سياست‌گذاري جشنواره فيلم فجر را اعلام کرد

از سوي رييس سازمان سينمايي وظايف و ماموريت هاي شوراي سياست گذاري سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر تعيين شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از روابط عمومي جشنواره ملي فيلم فجر در اولين جلسه شوراي سياست گذاري سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر که روز گذشته در سازمان سينمايي برگزار شد محمدمهدي حيدريان با برشمردن وظايف اين شورا گفت: تصويب مقررات و شيوه برگزاري جشنواره و بخش‌هاي آن اولويت اول است و در ادامه اعضاي هيات انتخاب و آيين‌نامه انتخاب فيلم‌ها، اعضاي هيات داوري و آيين‌نامه داوري آثار و بزرگداشت‌ها و آيين‌ها بايد جزو وظايف شورا قلمداد شود.
رييس شوراي سياست‌گذاري سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر، تصويب بودجه جشنواره و تامين‌کنندگان مالي و ارزيابي نقاط قوت و ضعف برگزاري جشنواره در حين برگزاري را از ديگر وظايف اين شورا عنوان کرد.
معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامى و رييس سازمان سينمايى در ادامه، جشنواره‌هاى ملى و بين‌المللى فجر را مهمترين و با شكوه‌ترين رويداد هنرى همزمان با جشن‌هاى پيروزي انقلاب اسلامى دانست و با تاکيد بر شفاف‌سازى هزينه‌هاى جشنواره‌هاى سينمايي اظهار کرد: همزمان با تلاش براي پرشكوه‌تر شدن و مردمى بودن جشنواره فيلم فجر بايد براي صرفه‌جويى و شفاف‌سازى هزينه‌هاى اين رويدادها و فرايند اجرايى آن تلاش کنيم چرا كه جشنواره فيلم فجر مهم‌ترين رويداد حرفه‌اي سينماي ايران و برگزاري همزمان آن با دهه مبارک فجر با پيشينه‌اي به قدمت انقلاب اسلامي ارزش و اهميت آن را دو چندان مي‌نمايد.
حيدريان مردم و افكارعمومى را حاميان اصلى جشنواره فيلم فجر دانست و گفت: مردم حق دارند در جريان اطلاعات مالى جشنواره‌ها باشند و نگاه دلسوزانه و سازنده رسانه‌ها، به دست‌اندركاران چنين رويداد مهم هنرى، اين فرصت را مي‌دهد تا خطاهاى احتمالى را كاهش و كيفيت برگزارى جشنواره را افزايش دهند. لذا ما فارغ از فضاسازي و بازي رسانه‌اي خود را موظف به شفاف‌سازي مي‌دانيم و بر اساس آغاز اجراى قانون انتشار و دسترسي آزاد به اطلاعات در دولت تدبير و اميد، هزينه‌هاى دوره‌هاى پيشين جشنواره هاى فجر در سامانه دسترسي آزاد به اطلاعات قرار گرفته و در جشنواره سي و ششم فجر نيز اطلاعات مالى اين رويداد اطلاع‌رسانى مى‌شود.
وي با اشاره به اهميت سى و ششمين جشنواره فيلم فجر و تجارب سه دهه اخير ادامه داد: جشنواره محلى براى کشف و معرفي استعدادهاي درخشان در کنار بهره‌گيري و قدرشناسي از تجارب به بار نشسته صاحبان تجربه و علم اين هنر بى‌بديل، نسبت به ايفاي سهم از برنامه جامع سينماي ايران است.
عليرضا رضاداد، عليرضا تابش، حسن خجسته، محمد بزرگ‌نيا و ابراهيم داروغه‌زاده از اعضاي شوراي سياست‌گذاري سي و ششمين جشنواره ملي فيلم فجر هستند که در اولين جلسه، فراخوان اين دوره و شيوه برگزاري و بخش‌هاي آن را نهايي کردند که بزودي اعلام مي‌شود.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.