نخستين نشست شوراي « سينماي اجتماعي» برگزار شد

نخستين نشست شوراي « سينماي  اجتماعي» برگزار شد

نخستين نشست شوراي «سينماي اجتماعي» با حضور اعضاي اين شورا در بنياد سينمايي فارابي برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي؛ در اين نشست که با حضور «محمدمهدي حيدريان» رئيس سازمان سينمايي و «عليرضا تابش» مديرعامل بنياد سينمايي فارابي برگزار شد، مباحث مهمي چون «تدوين طرح جامع سينمايي به همت سازمان سينمايي»، «آگاهي بخشي و تأمين دانش فيلمسازان»، «پرورش و ارتقاى متن»، «حمايت از فيلمسازان جوان سينما»، «برنامه‌ريزي براي اصلاح رفتارهاي اجتماعي با بيان سينمايى» مطرح شد.
همچنين در اين نشست، «روي آوردن به تعامل و گفت‌وگو»، «آشنايي با فلسفه اجتماعي و علوم اجتماعي»، «تشخيص اولويت هاي راهبردي سينماي اجتماعي و طبقه‌بندي آن و شناسايي ضعف‌ها براي برطرف کردن آنها»، «چگونگي تعامل و ارتباط اين شورا با سينماگران عرصه اجتماعي» مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
در نخستين نشست شوراي «سينماي اجتماعي» اعضاي شورا، تعيين و طراحي راهبردها و راهکارهاي فرهنگي اين عرصه را ضروري و در اولويت دانستند.
نخستين نشست «شوراي سينماى اجتماعي» با حضور مهندس «محمدمهدي حيدريان»، دکتر «حسن خجسته»، دکتر «تقي آزاد ارمکي»، دکتر «عماد افروغ»، دکتر «روزبه کردوني»، دکتر «حبيب‌الله مسعود فريد»، «رسول صدرعاملي»، «فرهاد توحيدي»، «همايون اسعديان»، «عليرضا تابش» و دکتر «مسعود نقاش‌زاده» در بنياد سينمايي فارابي برگزار شد.
بنياد سينمايى فارابى در دوره جديد به تخصصي کردن بررسي‌ها در مورد گونه‌هاي مختلف سينمايي توجه شاياني را آغاز كرده است. در حوزه سينماي اجتماعى، يک شوراي تخصصي با همين نام و متشکل از اساتيد دانشگاه و علم جامعه شناسى، مسئولان موثر در حوزه‌هاى اجتماعى، هنرمندان و فيلمسازان با تجربه و برجسته اين گونه سينمايي طراحي شده که وظيفه اصلي اين شورا، علاوه بر ترسيم چشم‌اندازها، بررسي و راهبري آثاري است که از اين پس در چرخه توليد قرار مي‌گيرند.

امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.