باغ کتاب مي تواند به آدرس فرهنگي تبديل شود

باغ کتاب مي تواند به آدرس فرهنگي تبديل شود


مديرعامل بنياد سينمايي فارابي، باغ کتاب را روح شهر تهران دانست و گفت: اين مجموعه مي تواند به آدرس فرهنگي تبديل شود.

به گزارش ايسکانيوز از باغ کتاب، عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي، در حاشيه بازديد از باغ کتاب با اشاره به اينکه احداث مجموعه فرهنگي هنري باغ کتاب پاسخ به نياز فرهنگى شهر و شهروندان تهرانى است، اظهار کرد : براي شهر تهران به عنوان کلان شهري که مصرف کنندگان زيادى در حوزه فرهنگي هنري دارد، ايجاد چنين فضايي لازم بود.
وي عنوان کرد: اگر شهر را به مثابه يک انسان بدانيم و براي آن «کالبد» و «روح» قائل شويم، باغ کتاب بخشي از جان شهر است که در هويت بخشى تهران به عنوان پايتخت ايران مؤثر است.
مديرعامل بنياد سينمايي فارابي با بيان اينکه اميدوارم با تکميل فازهاي ديگر مجموعه باغ کتاب شاهد اتفاقات پى در پى فرهنگي و هنري در اين مجموعه باشيم، افزود: باغ کتاب در مجموعه تپه هاي عباس آباد واقع شده و بالطبع لازم است که با همسايه هاي خود، يعني کتابخانه ملي و مجموعه فرهنگستان ها تعامل و بده بستان فرهنگي داشته باشد.
تابش ادامه داد: اگر اين داد و ستد بين باغ کتاب و همسايه هاي آن اتفاق بيفتد مي تواند رويدادهاي بسيار خوب و کاربردى در اينجا اتفاق بيفتد و منجر به رونق هر چه بيشتر باغ کتاب شود.
وي با اشاره به اينکه مجموعه باغ کتاب بايد به يک آدرس و نشانى فرهنگي در شهر تهران تبديل شود، عنوان کرد: با طراحي فعاليت هاي فرهنگي هنري و برگزاري جشنواره ها و نمايشگاه هايي در اين مجموعه علاوه بر رونق باغ کتاب، شهروندان و گردشگران هم از اين فضاي دلپذير استفاده بيشتري مي برند.
مديرعامل بنياد سينمايي فارابي سالن هاي سينماي باغ کتاب را داراي تنوع دانست و تصريح کرد: همجواري سالن هاي سينما با فروشگاه هاي کتاب و سرگرمى، به طور حتم در رونق مجموعه موثر است. اين مجموعه مخاطبين خاص خودش را دارد، با اين حال برگزاري رويدادهاي هنري در کنار نمايش دائمي فيلم هاي سينمايي مي تواند استقبال شهروندان را افزايش دهد.
تابش در پايان با اشاره به اينکه باغ کتاب ظرفيت رويدادهاي سينمايي را دارد، افزود: با بهره برداري از پرديس سينمايي باغ کتاب سرانه فرهنگي شهر تهران در بهره مندي از سالن هاى نمايش فيلم، افزايش پيدا مى کند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->