مرز جبهه مقابله با تهاجم فرهنگي و اعتقادي به درون خانواده ها رسيده است

مرز جبهه مقابله با تهاجم فرهنگي و اعتقادي به درون خانواده ها رسيده است


رئيس سازمان سينمايي گفت: امروز مرز جبهه مقابله با تهاجم فرهنگي و اعتقادي به درون خانواده ها رسيده و هنرمندان در خط مقدم مقابله با اين تهاجم قرار دارند تا چگونگي دفاع، مقابله و حمله را اطلاع رساني و آگاهي بخشي کنند.

به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از ايرنا، محمد مهدي حيدريان عصر پنجشنبه در آئين اختتاميه نخستين جشنواره هنري دفاع مقدس با نام فانوس در مجتمع فرهنگي و آموزشي بهزيستي در فرح آباد ساري، افزود: شناخت تخصصي از دشمن و چگونه دفاع کردن را هنرمندان بايد با زبان هنر ترويج کنند.

وي ادامه داد: ملت ايران جبهه هشت سال جنگ تحميلي و دفاع مقدس، ايثار و شهادت را در خاکريز، ميدان مين و سيم خاردار با تمام وجود لمس و درک کرد و به اندازه کافي نيز از اين صحنه ها عکس و فيلم، موسيقي و تئاتر و ديگر هنرها مستند سازي شد.

رئيس سازمان سينمايي گفت: امروز مرز تهاجم دشمنان محدوديت جغرافيائي ندارد و جبهه هاي مقابله از طريق برخي دستگاههاي ارتباطي تا دستان ما رسيده است.

وي با اشاره به اين نکته که امروز کار دفاع مشکل شده و به علم مقابله به آنچه دشمني در حا ل انجام است ،نياز است، افزود: ايجاد انگيزه دفاع و فراهم کردن امکانات و توانمندي دفاع از تهاجم دشمنان نيز ضروري است.

حيدريان گفت: به همين دليل نقش و مسئوليت نخبگان به ويژه هنرمندان بايد خلاقانه و هنرمندانه آگاهي لازم را در زمينه اهميت ايثار و شهادت در جامعه ترويج بدهند.

نخستين جشنواره هنري فانوس سه شنبه شب در ساري آغاز به کار کرده بود.

در اين جشنواره 198 اثر در چهار بخش فيلم، موسيقي، هنرهاي نمايشي و هنر تجسمي و سنتي از توليدات بنياد حفظ آثار و نشر ارزش هاي دفاع مقدس استان هاي کشور به مدت سه روز با هم رقابت کردند.
امتیاز به خبر :

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.