«فهرست مقدس» را براي نوجوان ساختيم

«فهرست مقدس» را براي نوجوان ساختيم


نشست خبري فيلم انيميشن «فهرست مقدس» به کارگرداني محمدامين همداني در اصفهان برگزار شد.

به گزارش ستاد اطلاع رساني سي‌امين جشنواره بين‌المللي فيلم کودک و نوجوان، محمدامين همداني کارگردان فيلم «فهرست مقدس» اظهار کرد: مخاطب اين فيلم نوجوان است و از آنجايي که به نوجوان جامعه ما ظلم شده و فيلم‌هاي کمي براي آن‌ها ساخته شده است. اما اين انيميشن محدوده سني شخصي دارد و براي نوجوان‌ها ساخته شده است.

او با بيان اينکه «فهرست مقدس» قهرمان‌سازي مي‌کند و تکنيک خاص و متفاوتي هم دارد، اظهار کرد: به هر حال انيميشن در کشور ما در حال برداشتن قدم‌هاي اول خودش است و همه ‌ما در حال تجربه هستيم. در اين فيلم تکنيکي که استفاده شده بود اين است که جذابيت بصري بر داستان ارجح‌تر است.

همداني با بيان اينکه ساخت اين فيلم ?? ماه زمان برده است، عنوان کرد: به طور ثابت ?? تا ?? نفر روي پروژه به کشل ثابت کار کردند، اما به طور کلي ??? نفر براي ساخت و تهيه آن فعاليت کرده‌اند.

اين کارگردان همچنين اشاره کرد که فيلمش علاوه بر اينکه در سال ?? بهترين فيلم انيميشن کشور شد، در جشنواره‌هاي مختلفي در مادريد، نيويورک و شرق آسيا نيز حضور داشته و جوايزي را هم دريافت کرده است.

اين کارگردان درباره دوبله فيلمش نيز گفت: در نسخه اوليه‌اي که از «فهرست مقدس» آماده شده بود، از زبان رسمي ادبيات فارسي استفاده شده بود، اما در چند نمايش متوجه شديم مخاطب با اين سبک از ادبيات خيلي ارتباط نمي‌گيرد که همين موضوع باعث شد که ما تغييري در دوبله ايجاد کنيم که به همين دليل کمي تفاوت در ليپ‌سينک انيميشن ايجاد شده است.

همداني در بخشي از اين نشست درباره طراحي و خلاقيت‌هاي کاراکترهاي انيميشن نيز صحبت کرد و گفت: شايد بتوان مهم‌ترين ويژگي انيميشن ما طراحي و خلاقيت کاراکترهاي ما دانست، براي اين طراحي‌ها تحقيقات زيادي داشتيم و چون مخاطب‌مان نوجوان بود و با توجه به اينکه تجربه بصري بيشتري هم دارد، پس ما بايد اغرق‌هاي‌مان را هم علمي انجام مي‌داديم که مخاطب نوجوان پس نزند.

اين کارگردان در پايان نيز با اشاره به بودجه حدودا يک ميليارد توماني فيلمش عنوان کرد: سازمان اوج سرمايه‌گذار کار بوده است و در تابستان اکران عمومي خواهد داشت.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->