تامين سرمايه، بزرگترين مشکل ساخت فيلم در جهان است

تامين سرمايه، بزرگترين مشکل ساخت فيلم در جهان است


نشست خبري فيلم «معجزه کوهستان» با حضور فيلمنامه‌نويس آلماني آن در اصفهان برگزار شد.

به گزارش ستاد خبري سي‌امين جشنواره فيلم فجر نشست فيلم سينمايي «معجره کوهستان» با حضور فيلمنامه‌نويس آلماني آن ناتيا برونکست برگزار شد.

اين فيلمنامه‌نويس در ابتداي نشست عنوان کرد:‌ من در سن ?? سالگي بازيگر شدم و ?? سالي هم در اين حوزه بودم، اما بعد از آن تصميم گرفتم تغيير نقش بدهم و پشت دوربين قرار بگيرم. فيلمنامه را من نوشتم و يک کارگردان هم براي ساخت آن حضور داشت.

او ادامه داد: من در آلمان موقعيت خوبي دارم، بنابراين اين حق انتخاب را دارم که چه کسي فيلمي که نوشته‌ام را کارگرداني کند. اين قصه براي من خيلي مهم بود، چون من دختر خودم را در فيلم مي‌بينم، شخصيت دختر فيلم لجباز و زيباست.

برونکست اضافه کرد: ايده فيلم براساس آزادي و رهايي و آزادي کردن خود از هرچيزي که وجود دارد است، در اين فيلم مانع اصلي براي دختر بيماري‌اي است که دارد و چالشي هم که دارد بالا رفتن از کوهستان است.

اين فيلمنامه‌نويس اظهار کرد: اين فيلم براي من درباره نسل جديدي از زنان آلماني است که در حاليکه کفش پاشنه بلند مي‌پوشند، مي‌توانند کار هم کنند.

برونکست همچنين يادآور شد: دختر اين فيلم بيهوده لجباز نيست، به دليل بيماري که دارد لجباز شده و رفتارهاي عصبي از خودش نشان مي‌دهد.

اين فيلمنامه‌نويس درباره مشکلاتي که فيلمسازان در اروپا دارند، عنوان کرد: بزرگترين مشکل ساخت فيلم در اروپا مانند ديگر نقاط جهان پيدا کردن پول براي ساخت آن است. گاهي ممکن است سال‌‌ها صبر کنيد تا بتوانيد قصه‌اي که روي آن کار کرديد را به فيلم تبديل کنيد. اما شايد خوبي هم داشته باشيد، اينکه هرچقدر روي نوشتن وقت بگذاريد، بهتر مي‌توانيد زمان بگذاريد تا روح شخصيت‌‌ها را کشف کنيد و بتوانيد نتيجه بهتري هم بدست بياوريد.

برونکست درباره حضورش در ايران عنوان کرد: متاسفانه نتوانستم زودتر به ايران بيايم و فرصت نکردم فيلم ببينم، اما کاتالوگ جشنواره را که ديدم، فيلم‌ها به نظرم سطح بالايي داشتند و اتفاق خوب ديگري که در شهر ديدم اين بود که مردم از برگزاري جشنواره خبر دارند و البته بايد اضافه کنم که نماد جشنواره فيلم را خيلي دوست دارم که تلفيقي از فيلم و پروانه است و پروانه براي من نماد رهايي و آزادي است.

اين فيلمنامه‌نويس درباره نحوه ساخت فيلم که بخش زيادي از آن در محيط بيروني ساخته شده، اظهار کرد: اين فيلم در شمال ايتاليا تصويربرداري شده و تلاش ما هم اين بود که مکان‌هاي بکري پيدا کنيم که تصاوير خاصي داشته باشيم و البته چيزي که در فيلم نمي‌بينيد تغييرات آب و هوايي است. ?? دردصد فيلم در محيط بيروني تصويربرداري شده و مانند اين است که در آن منطقه هميشه هوا آفتابي است، در حاليکه آن سال باراني‌ترين تابستاني بود که در منطقه وجود داشت و ما در فاصله بين دو باران فيلمبرداري مي‌کرديم. همچنين براي بالا و پايين‌رفتن از تپه‌ها هم خودمان دوربين‌ها و وسيله‌ها را جابه‌جا مي‌کرديم و هيچ وسيله‌اي براي حمل اين ابراز نبود!

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->