خلاقيت در فيلمسازي از همه چيز مهم تر است

خلاقيت در فيلمسازي از همه چيز مهم تر است


فيلمساز تايواني ميهمان جشنواره فيلم کودکان و نوجوانان اصفهان گفت: در ساخت آثار سينماي کودک خلاقيت يکي از مهمترين موضوعاتي است که بايد مورد توجه قرار گيرد.

جونگ لين فيلمسازي است اهل تايوان که هم در کشور خودش فيلم مي سازد هم در چين. او حالا به عنوان داورِ بخش فيلم هاي بلند سي امين دوره جشنواره بين المللي فيلم کودک و نوجوان، در اصفهان حضور دارد.

وي گفت: تا حالا بيش از ?? فيلم ساخته ام و کنون هم به دعوت جشنواره به عنوان داور حضور دارم. آخرين کارم سال گذشته تمام شد و موضوعش هم آدم هاي پا به سن گذاشته است.

اين فيلمساز تايواني ادامه داد: اولين فيلمي که اينجا تماشا کردم درباره پسر و اسبي بود که خيلي چسبيد! همه عناصر فني عالي بود و وجوه خوبي از سينماي ايران را پيش چشمِ مخاطب مي آورد.

لين با بيان اينکه تکنيک و داستان دو عنصر مهم فيلمسازي است توضيح داد: علاوه بر اين دو عنصر، براي من خلاقيت از همه عناصر مهم¬تر است. اگر از من بخواهيد بين اين دو عنصر تا يکي را انتخاب کنم، داستان انتخابم خواهد بود زيرا تکنيک آنقدري تنوع ندارد که خلاقيت در داستان¬پردازي.

وي گفت: براي کار در سينماي کودک لازم است مقيد به چارچوبِ خاصي باشيد. مثلا در فيلم هاي کودک نمي توان خيلي فلسفه بافت و بايد از نظرگاه کودک به همه چيز نگريست.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->