توضيحات بنياد سينمايي فارابي درباره فيلم «رستاخيز»

توضيحات بنياد سينمايي فارابي درباره فيلم «رستاخيز»


حمايت از فيلم سينمايي رستاخيز و آثاري از اين دست که به مضمون ارزشمند و ماندگار قيام عاشورا مي‌پردازند جزو سياست‌هاي سازمان سينمايي و نهادهايي چون بنياد سينمايي فارابي است.
در فرآيند توليد فيلم سينمايي «رستاخيز» که در دهه هشتاد و در بخش خصوصي آغاز شد، بنياد سينمايي فارابي طي توافقنامه‌اى در سال 1385 با تهيه كننده فيلم، متعهد به مشارکت در توليد اين فيلم بود، که متأسفانه در آن سال و سال‌هاي پس از آن به درستي به مفاد اين قرارداد عمل نشد .
از سوي ديگر با توجه به شرايطي که در تير ماه سال 1394 بخاطر برخى ملاحظات براي اكران اين فيلم بوجود آمد، انتظار اين بود که تعيين تکليف و رسيدگي درباره مشکل به وجود آمده براي اين فيلم، زودتر از اين انجام شود، ليکن سرانجام در ماه‌هاي پاياني سال گذشته، بنا به تصميم وزير محترم فرهنگ و ارشاد اسلامي هيأتي کارشناسي متشکل از دست اندرکاران و کارشناسان سينمايى، فرهنگي و اقتصادي تشکيل گرديد که اين هيأت پس از بررسي همه جانبه موضوع، راهکارها و اقداماتي را توصيه كرد .
در اجراي يکي از اين اقدامات، مقرر شد بنياد سينمايي فارابى قرارداد مشارکت منعقده در سال 1385 را در ازاي 45% مشارکت (مالكيت و كليه حقوق فيلم)، در دستور کار خويش قرار دهد .
اعتبارات مربوط به اين تصميم از منابع جدا از بودجه سازمان سينمايى تأمين و به بنياد سينمايى فارابى تخصيص يافته است.
بديهي است اين بنياد همچون گذشته با تمام توان در ساير زمينه‌ها، منجمله فراهم نمودن زمينه شايسته توزيع بين‌المللي اين اثر، در کنار دست اندرکاران و ساير سهامداران محترم فيلم فوق، حضور خواهد داشت و اميد است زمينه رفع کامل مشکل اين فيلم ارزشمند فراهم گردد.
از آنجا که متأسفانه برخي اخبار و گمانه زني نادرست و جهت‌دار، که به نظر مي‌رسد منشاء اغراض شخصي و غير صنفي دارد، درصدد وارونه جلوه دادن اصل موضوع مي‌باشند؛ مجدداً تاکيد مي‌شود که وظيفه همه نهادهاي سينمايي حمايت از اين نوع آثار سينمايي با مضمون تاريخ اسلام و واقعه عظيم عاشورا خواهد بود و بنياد سينمايي فارابي نيز تلاش خواهد کرد از توليد، معرفي و عرضه آنها به مخاطبان جهاني حمايت نمايد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->