چارچوب سينماي ايران مبتني بر ارزش هاي اخلاقي است

چارچوب سينماي ايران مبتني بر ارزش هاي اخلاقي است


وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي با تاکيد براينکه چارچوب سينماي ايران مبتني بر ارزش هاي اخلاقي است، گفت: امروز سينماي ما در مسير حرکت اخلاقي و انساني گام هاي جدي برداشته است.

«سيدرضا صالحي اميري» شامگاه دوشنبه در حاشيه افتتاح بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي قرآن در مصلاي امام خميني (ره) در جمع خبرنگاران گفت: چارچوب سينماي ما مبتني بر ارزش هاي اخلاقي است و به طور طبيعي در هر سازمان بزرگي که انبوهي از کارها توسط جامعه بزرگ هنري توليد مي شود ممکن است چالش هايي مشاهده شود.

صالحي اميري در عين حال گفت که معتقدم در مجموع ارزش هاي اخلاقي بر سينما حاکم است و اگر چالشي را مشاهده کنيم از طريق گفت وگو و مذاکره با اصحاب تهيه کننده و کارگردان حل و فصل مي کنيم و امروز سينماي ما در مسير حرکت اخلاقي و انساني گام هاي جدي برداشته است.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي توضيح داد: همچنانکه در جشنواره سال گذشته ديديم که شاهد فيلم هاي اخلاقي، اجتماعي و آثاري با مضامين جنگ، جهاد و شهادت بوديم. امسال برنامه اي را که سازمان سينمايي تدوين کرده و برنامه اي که خانه سينما تنظيم کرده براي تعالي اخلاق و تعالي مسائل اجتماعي، تعالي فضيلت و انسان دوستي و طرح آسيب هاي اجتمالي در صدا وسيما بيشتر از گذشته مشاهده خواهد شد.

پيام نمايشگاه قرآن مبتني بر صلح و دوستي است
صالحي اميري همچنين درباره پيام نمايشگاه امسال قرآن کريم گفت: پيام اين رويداد صلح و آشتي ، انسانيت و معرفت است. اينجا سرزمين اخلاق و معرفت و نوعدوستي است و اين ماه ماه خداست و قرآن کلام الهي بوده و از اين منظر شعار نمايشگاه را قرآن، زندگي و اخلاق انتخاب کرديم.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: مهمترين پيام نمايشگاه قرآن به جهانيان و به ويژه جهان اسلام اين است که دنياي اسلام امروز در آتش تحجر و تکفير مي سوزد درحالي که قرآن منبع و منشا صلح و همزيستي است و پيام ما به همه مسلمانان پيام برادري و صلح و آشتي است و خشونت در دنياي اسلام را نتيجه دوري از قرآن مي دانيم. از اين منظر بازگشت و تمسک همگان به قرآن را تنها راه نجات دنياي اسلام مي دانيم و غرب نمي تواند مشکلات جهان اسلام را برطرف کند و فقط دنياي اسلام مي تواند مشکلات اين منطقه را حل کند.

صالحي اميري تاکيد کرد: راه حل مشکلات حاکم شدن صلح و همزيستي و بازگشت به مباني قرآني است،معتقديم قرآن مي تواند درمان همه دردهاي جهان اسلام باشد.

بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي قرآن عصر امروز (دوشنبه) با حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در مصلاي امام خميني (ره) تهران گشايش يافت.

در اين نمايشگاه جديدترين محصولات قرآني در عرصه هاي فرهنگي و هنري در چهار بازارچه ارائه شده است.

بخش بين الملل نمايشگاه قرآن کريم نيز از دوازدهم ماه رمضان (17 خرداد) آغاز مي شود و تا پنج روز ادامه خواهد داشت.

نمايشگاه امسال که مزين به شعار «قرآن، اخلاق، زندگي» است با همکاري 50 نهاد و موسسه برپا شده و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي وظيفه هماهنگي ميان اين دستگاه ها و نهادها را بر عهده دارد.

امسال بخشي ويژه براي نمايشگاه قرآن درنظر گرفته شده تا برترين هاي حوزه ترجمه و تفسير قرآن کريم همچون آيت الله اکبر هاشمي رفسنجاني، آيت الله سيدعبدالکريم موسوي اردبيلي و آيت الله محمد واعظ زاده خراساني به بازديدکنندگان معرفي شود.

همزماني برپايي نمايشگاه امسال با بيست و هشتمين سالگرد ارتحال بنيانگذار جمهوري اسلامي سبب شد تا دست اندرکاران، بخش هايي با عنوان امام خميني (ره) و قرآن را در نمايشگاه برپا کنند.

بيست و پنجمين نمايشگاه بين المللي قرآن تا 26 خردادماه همه روزه از ساعت 17 پذيراي بازديدکنندگان است.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->