روايت خاطرات شهر تهران در سينماي اجتماعي

روايت خاطرات شهر تهران در سينماي اجتماعي


مديرعامل بنياد سينمايي فارابي از بررسي فيلم‌هاي دهه‌هاي ?? تا ?? براي بررسي معماري و بافت شهري تهران خبر داد.

به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، عليرضا تابش در گفت‌وگو با ايسنا، با اعلام همکاري بين سازمان زيباسازي شهر تهران و بنياد سينمايي فارابي پس از مرمت و ساماندهي خانه تاريخي قوام‌السلطنه که بنياد فارابي در آن مستقر است؛ افزود: روايت خاطرات تصويري شهر تهران در سينماي اجتماعي موضوع مهمي است که پس از انجام هماهنگي با صاحب نظران حوزه سينما و معماري ، قرار شد يکسري کارهاي مطالعاتي از سوي پژوهشگران حوزه سينما در اين زمينه انجام شود، تا از نظر معماري و شهرسازي، بافت شهري، ميادين و معابر اصلي در تهران اطلاعات تاريخي دقيق در سطح شهر به دست آيد و پژوهشگران عرصه سينما بتوانند آن‌ها را جمع آوري و تدوين کنند.

او با بيان اين که اين مطالعات قرار است براساس پژوهش روي فيلم‌هاي تاريخي متعلق به دهه‌هاي ?? تا ?? انجام شوند، افزود: تصاوير ثبت شده در فيلم‌هاي سينمايي در گذشته، جزو خاطرات تصويري شهر تهران است و امروز مي‌تواند در زيباسازي و مديريت شهري مورد استناد و استفاده قرار گيرد.

وي با تاکيد بر اين‌که با زبان و حافظه تصويري سينما، مي‌توانيم گذشته تهران را بهتر مرور کنيم، ادامه داد: اين تغييرات را بيشتر مي‌توان در فيلم‌هاي اجتماعي بررسي و مطالعه کرد.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->