حيدريان: سياست ما تقويت بخش خصوصي است

حيدريان: سياست ما تقويت بخش خصوصي است


نشست تخصصي و دوستانه اعضاي هيت مديره آيفيک با محمد مهدي حيدريان رئيس سازمان سينمايي برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي سازمان سينمايي اکبر تحويليان رئيس هيات مديره گفت: آنچه فکر ما است توليد است و هدف سازمان سينمايي هم شکل دادن به توليد است به همين دليل دراين مسئله با هم اشتراک نظر داريم.

وي ادامه داد: يکي از مهمترين محصولاتي که امروز در شبکه نمايش خانگي توليد مي شود آثار غيرسينمايي است اما متاسفانه نيروي انساني است که در اين بخش فعاليت مي کنند از حمايت لازم برخودار نيستند و بر اساس قوانين نيز نمي توانند در صنوف خانه سينما عضو شوند در حالي که فعاليت آنها در بخشهاي غيرسينمايي بسيار بيشتر از آثار سينماي است.
ايرج محمدي نايب رئيس آيفيک نيز گفت: وضعيت توليدات غير سينمايي نسبت به توليدات سينمايي جايگاه خوبي ندارد و آيفيک به عنوان متولي توليدات غيرسينمايي تمام تلاش خود را مي کند تا يک ساماندهي در اين بخش انجام بشود.

وي ادامه داد: بايد با همکاري سازمان سينمايي به يک ساختار منسجم درباره آثار غير سينمايي برسيم زيرا آثاري که در اين بخش توليد مي شود بسيار زياد است و مي توان آثاري را در اين بخش به جامعه عرضه کرد که مورد نياز جامعه است اما دستگاه هاي ديگر همچون تلويزيون نمي توانند آن را نمايش دهند.

محمدي ادامه داد: اگر تحولي در اين زمينه صورت بگيرد آثاري توليد مي شود که سازمان سينمايي مي تواند با اين آثار فخر بفروشد.

وي ادامه داد : براي اينکه اين صنف سامان پيدا کند و توليدات افزايش پيدا کند بايد اين صنف متولي صدور کارت حرفه اي براي افرادي که آثار غيرسينمايي توليد مي کنند شود و ما معتقديم مجوز ها به جاي آنکه به افراد داده شود به شرکت ها داده شود.

محمدي ادامه داد: امروز ما در صنف 120 عضو و 600 شرکت فعال داريم و اين امر نشان مي دهد که صدور مجوز بسيار زياد شده است و اصلا خوب نيست و بايد ساماندهي شود.

مهناز مظاهري عضو هيات مديره نيز گفت: شرکت هاي توليد کننده محصولات ويدئويي نقش مهمي در اتشغال دارند و بخش قابل توجهي از نيروهاي جوان در اين شرکت ها کار مي کنند و جذب شده اند و همه غير دولتي هستند و اگر توجه جدي تري بشود سرعت چرخه اقتصادي بيشتر مي شود.

رسول توکلي مدير کميته صيانت شغلي آيفيک نيز گفت: اگر بتوانيم کميته اي را با حضور ارشاد و نمايندگان شوراي شهر تشکيل بدهيم مي توانيم تلاش کنيم تا يک مکان مشخص به صنف اختصاص پيدا کند.

وي با اشاره به مشکلاتي که درباره بيمه افراد وجود دارد گفت: در بحث بيمه تفسيري که متاسفانه سازمان تامين اجتماعي دارد باعث شده تا مشکلاتي براي ما بوجود بيايد و اين سازمان تعريفي که درباره دفاتر توليد فيلم دارد با آنچه که امروز وجود دارد متفاوت است.

وي افزود: در بحث انرژي نيز هزينه آب و برق را براي دفاتر فيلمسازي بصورت تجاري محاسبه مي کنند که درخواست مي کنيم که اصلاح شود.

علي شير محمدي دبير آيفيک نيزبا تبريک انتخاب مجدد حسن روحاني به عنوان رئيس جمهورگفت : اميد داريم که با رويکرد دولت تدبير و اميد نسبت به امور فرهنگي و هنري و تاکيد متوليان فرهنگي بر حضور پررنگ اصناف قدم مثبتي براي گشايش معبرهاي صحيح و کار امد حوزه توليدات نمايش خانگي و آثار ويدئويي باشد.

محمد مهدي حيدريان رئيس سازمان سينمايي نيز طي سخناني گفت: سياست ما تقويت بخش خصوصي است و بايد بخش خصوصي داشته باشيم که در توليدات سمعي و بصري و محتويات قوي عمل کند.

وي با اشاره به اينکه امروز جامعه به محصولات فرهنگي زيادي نياز دارد ادامه داد: سياست قطعي ما اين است که نهضت توليد محتوا داشته باشيم و براي گرفتن سهم خودمان از بازار دنيا بايد اين توليد محتوا کاملا حرفه اي و استاندارد باشد.

حيدريان با تاکيد بر فعاليت صنوف گفت: از نظر ما همه کارها را بايد صنف مربوطه انجام بدهد و اما صنف بايد برنامه خود را ارائه کند و صنف اين قابليت را دارد و مي توان دادن مجوز و رتبه بندي و تعيين تخصص ها را به صنف سپرد.

وي ادامه داد: بايد به سمتي برويم که ما در بازارهاي داخلي و خارجي صاحب سهم شويم و اين کار فقط با توليد آثار با کيفيت و استاندارد و نظارت درست صورت مي گيرد البته سازمان سينمايي نيز از چنين آثاري حمايت مي کند.

حيدريان افزود: استاندارد دو بخش دارد که يک بخش نيروي انساني است و يک بخش تکنولوژي است در بخش تکنولوژي کمک مي کنيم که تجهيزات مدرن در اختيار صنف قرار بگيرد و از يک مکان مشخص به همه خدمات داده شود در بحث نيروي انساني هم هر کمکي به رشد و ارتقا دانش فعالان اين حوزه باشد انجام مي دهيم.

وي ادامه داد : در بحث vod نيز نگاه ما جدي است و هدف ما گسترش ضابطه مند اين حوزه است و شما هم بايد در جلساتي که به VOD مرتبط است حضور پيدا کنيد.

حيدريان ادامه داد: در بحث بيمه هم به نظر ، بايد خانه سينما چترش را فراگير کند تا همه فعالان صنعت سينما بيمه شوند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->