بايد قانون کپي رايت را به رسميت بشناسيم

بايد قانون کپي رايت را به رسميت بشناسيم


فرهنگ و ارشاد اسلامي گفت: اگر مي خواهيم امروز با دنيا کار کنيم بايد قانون کپي رايت را به رسميت بشناسيم و هرچه سريعتر آن را تصويب کنيم.

به گزارش روابط عمومي بنياد سينماي فارابي به نقل از خبرگزاري ايرنا، سيدرضا صالحي اميري روز سه شنبه در حاشيه هفتمين همايش ملي حقوق مالکيت ادبي، هنري و حقوق مرتبط در جمع خبرنگاران افزود: با تصويب قانون کپي رايت، اتفاق مثبتي شکل مي گيرد، اين قانون امنيت فرهنگي براي صاحبان اثر ايجاد مي کند و هر فرد خلاقي، امنيت لازم را براي مالکيت معنوي اثر خود خواهد داشت.

وي با اشاره به اهميت قانون کپي رايت در دنيا اظهار داشت: فروش و تبادل آثار فرهنگي الزاما بايد در چارچوب پذيرش قانون کپي رايت باشد، در واقع تصويب قانون کپي رايت يک امر ضروري براي دولتها است و ما براي تبادل، تفاهم و فروش آثار فرهنگي خود در دنيا بايد اين قانون را به رسميت بشناسيم.

صالحي اميري گفت: طبق گزارش رئيس کميسيون قضايي مجلس اين موضوع در دستور کار کميسيون است و بعدازظهر امروز (دوم خردادماه) موضوع مالکيت فکري و معنوي در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ادامه داد: ما براي نشر، سينما، موسيقي، انيميشن، بازي هاي رايانه اي و همه حوزه ها بايد قانون کپي رايت را به رسميت بشناسيم چراکه اين قانون يکي از شروطي است که ما مي توانيم با دنيا کار کنيم، ضمن اينکه بايد حقوق مالکيت ديگران را در ايران به رسميت بشناسيم.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->