فارابي به يک نهاد موثر فرهنگي تبديل شده است

فارابي به يک نهاد موثر فرهنگي تبديل شده است


سيد رضا صالحي اميري گفت: فارابي درطول سال‌هاي انقلاب اسلامي به يک نهاد فرهنگي موثر تبديل شده است و اين سرمايه بزرگي محسوب مي‌شود.

مرکز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، سيدرضا صالحي‌اميري وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، صبح امروز در بازديد از بنياد فارابي با تاکيد بر اين مطلب، افزود: تدوين برنامه‌اي راهبردي ذيل چشم انداز اين بنياد در حال حاضر ضروري است.

وي ادامه داد: مجموعه بنياد فارابي به بازتعريفي از فعاليت‌هاي خود براساس واقعيت‌هاي امروز نياز دارد و نوسازي و بازسازي در اين نهاد در صلاحيت هيات امناي آن است.

صالحي اميري گفت: فارابي در طول سال‌هاي انقلاب اسلامي به يک نهاد فرهنگي موثر تبديل شده است و اين سرمايه بزرگي محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به تحولات فعاليت‌هاي سينمايي در کشور، تصريح کرد: بايد بدانيم جايگاه سينما و فضاي مجازي در دهه چهارم کجاست و از اينرو بايد گفتمان سينما شکل بگيرد.

صالحي اميري در بخش ديگري از سخنان خود بر واسپاري امور به بخش خصوصي به عنوان سياست قطعي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي تاکيد کرد و گفت: توجه به سامانه درخواست نمايش خانگي (VOD) و تقويت بخش بين الملل و کودک و نوجوان در جشنواره هاي سينمايي ضروري است.

وي در عين حال بر تدوين برنامه استراتژيک شفاف با نگاه 5 ساله تاکيد کرد و گفت: جريان‌سازي اخلاقي و احياي اخلاق از طريق سينما نقش بسزايي در برون رفت جامعه از وضعيت کنوني دارد.

در اين ديدار محمد مهدي حيدريان رييس سازمان سينمايي، سمعي و بصري ضمن قدرداني از حضور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در بنياد فارابي بر اهميت اين بنياد و نقش آن در ارتقاي سينماي کشور تاکيد کرد.

در بخش ديگري از اين بازديد عليرضا تابش مديرعامل بنياد فارابي گزارش جامعي از مجموعه فعاليت‌ها و عملکرد اين بنياد در طول دولت يازدهم ارائه داد.

در اين ديدار همچنين اعضاي هيات امناي بنياد سينمايي فارابي به ارائه ديدگاه هاي خود نسبت به فعاليتهاي اين بنياد پرداختند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->