پوستر «ويلايي ها» رونمايي شد

پوستر «ويلايي ها» رونمايي شد


پوستر فيلم سينمايي «ويلايي ها» به کارگرداني منير قيدي، عصر امروز 18 ارديبهشت با حضور عوامل فيلم، مديران سينمايي و اصحاب رسانه در سالن زنده ياد عباس کيارستمي بنياد سينمايي فارابي رونمايي شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در ابتداي اين مراسم حبيب ايل بيگي معاون ارزشيايي و نظارت سازمان سينمايي، ضمن تقدير از گروه توليد اين فيلم گفت: عوامل فيلم «ويلايي ها» اثري را خلق کرده اند که يادآور خاطرات و اتفاقات بزرگي در دفاع مقدس است.
وي با اشاره به اينکه در حال حاضر خيلي از اتفاقات در حال فراموش شدن است افزود: خدا را شاکريم که در اين مقطع تاريخي، چنين فيلمي ساخته شده است، چرا که نياز جامعه ما ايجاب مي کند تا براي پابرجا ماندن رشادت ها و ايثارگري ها چنين فيلم هايي در سينما توليد شود.
ايل بيگي به خاطراتي از دوران هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: «ويلايي ها مي تواند نقش زنان را در دفاع مقدس روايت کند. اميدوارم اين فيلم در اکران خوب ديده شده و فرهنگ سازي بهينه اي در خصوص چگونگي حضور بانوان در دفاع از کشورمان در مقابل تهاجمات بيگانگان صورت گيرد.

عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي نيز در ابتداي سخنان خود ضمن تشکر از حضور اصحاب رسانه در اين مراسم و همچنين زحماتي که در طول سال براي بازتاب خبرهاي سينما مي کشند، گفت: از فيلم هايي که در سي و پنجمين جشنواره فيلم فجر حضور داشتند سه فيلم با موضوع رخدادهاي دهه شصت بود که دو فيلم در اکران نوروزي به نمايش عمومي درآمده و از اواخر اين هفته نيز فيلم «ويلايي ها» به نمايش درمي آيد.
وي افزود: اما ويژگي متفاوت فيلم \"ويلايي ها\" در مقايسه با دو فيلم \"ماجراي نيمروز\" و \"آبا جان\" اين است که ويلايي ها را يک زن کارگرداني کرده و در اين فيلم به بخش کمتر روايت شده جنگ تحميلي، يعني زندگي و رشادت هاي زنان در جريان دفاع مقدس پرداخته شده است.
تابش به موسيقي پاياني فيلم ويلايي ها با صداي غلامرضا کويتي پور اشاره کرد و ادامه داد: ازآقاي کويتي پور که با نواي حماسي اش ذهن بيننده را به دوران پرافتخار دفاع مقدس سوق مي دهد و همچنين از بازيگر توانمند و پيشکسوت سينما خانم ثريا قاسمي که نقشي بيادماندني در ويلايي ها ايفا کرده است قدرداني مي کنم.
مديرعامل بنياد سينمايي فارابي با اشاره به اهميت توليد آثار سينمايي در حوزه دفاع مقدس ، از تلاشهاي سعيد ملکان تهيه کننده و محمد مهدي عسگرپور مشاور کارگردان اين فيلم نيز قدرداني کرد.
منيره قيدي کارگردان «ويلايي ها» نيز از رونمايي پوستر فيلم پس گذشت يکسال از توليد و در آستانه اکران عمومي ابراز خرسندي کرد و گفت: در زمان توليد اين فيلم شرايط سختي را به دليل شرايط جوي و هواي گرم سپري کرديم.
وي همچنين از گروه توليد از جمله بازيگران تقدير کرد افزو: رونمايي پوستر فيلم را به ثريا قاسمي بازيگر فيلم به خاطر زحمات و صبوري هايي که در طول ايام فيلمبرداري از خود نشان دادند تقديم مي کنم.
پس از سخنان کارگردان فيلم، پوستر «ويلايي ها» توسط ثريا قاسمي و طناز طباطبايي و ساير عوامل فيلم رونمايي شد.
در ادامه ثريا قاسمي ضمن تشکر از تهيه کننده فيلم به دليل توليد فيلم «ويلايي ها» از مسئولان سينمايي خواست از توليد چنين فيلم هايي حمايت ويژه داشته باشند.
وي با اشاره به اينکه همه عوامل اين فيلم قهرمان و نقش اصلي هستند و نقش اول و دوم در اين فيلم معني ندارد افزود: نگاه اين فيلم نسبت به جامعه متفاوت و به دور از نگاه هاي کليشه اي بوده و موضوع فيلم نيز درباره همه زنان جهان و انتظارات آنهاست.
غلامرضا کويتي پور نيز در اين مراسم ضمن تاکيد بر اين که بايد به شهداي عزيز انقلاب اسلامي و دفاع مقدس افتخار کنيم، چرا که به خاطر ايثار و از جان گذشتگي آنها در تمام نقاط کشورمان امنيت و آرامش حکمفرماست، گفت اميدوارم ارزش و جايگاه چنين فيلم هايي را بيشتر بدانيم.
وي به فعاليت هاي ثريا قاسمي در سالهاي متمادي نيز اشاره کرد و افزود: امروز در خدمت بانوي سينماي ايران هستيم که شش دهه فعاليت هنري در کارنامه خود دارد و همچنان مي درخشد.
در اين مراسم هنرمنداني چون سعيد ملکان تهيه کننده، منير قيدي کارگردان، ثريا قاسمي، طناز طباطبايي، آناهيتا افشار، مه دخت مولايي، گيتي قاسمي، فريماه کهنمويي بازيگران فيلم، هستي فرطوسي و اميرعلي کريمي بازيگران نوجوان، رشيد دانشمند صدابردار، محمدرضا منصوري مجري طرح، کيومرث عباسيان مدير توليد، مه لقاء ناقد طراح لباس، علي فرآورده طراح پوستر، اصحاب رسانه و مديران بنياد سينمايي فارابي حضور داشتند.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->