«رستاخيز» مهمان ويژه جشنواره فيلم «نهج» کربلا

 «رستاخيز» مهمان ويژه جشنواره فيلم «نهج» کربلا


سومين جشنواره بين‌المللي فيلم «نهج» با حضور فيلم‌هاي مستند، داستاني و انيميشن از ?? فروردين ???? به مدت چهار روز در شهر کربلا برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از روابط عمومي جشنواره فيلم «نهج»، منتخب آثار برگزيده کشورهاي عراق، انگلستان، مصر، برزيل، هند، ايتاليا، آلمان، استراليا و ايران در جشنواره ياد شده به‌ نمايش و داوري گذاشته شد.

فيلم سينمايي «رستاخيز» ساخته احمدرضا درويش به‌عنوان مهمان ويژه در آخرين روز جشنواره به‌نمايش درآمد و مورد استقبال قرار گرفت.

دکتر سيدحيدر - مدير شبکه تلويزيوني کربلا و دبير جشنواره بين‌المللي فيلم نهج - در اختتاميه اين جشنواره، ضمن ارج‌گذاري بر آوازه جهاني سينماي ايران، لوح تقدير و نشان ويژه سومين جشنواره بين‌المللي فيلم «نهج» را به احمدرضا درويش - کارگردان فيلم رستاخيز - اهدا کرد.

فيلم رستاخيز در سي ‌و دومين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم فجر در ?? بخش نامزد دريافت سيمرغ بلورين بود و در نهايت در ? بخش از جمله بهترين فيلم و بهترين کارگرداني برنده سيمرغ بلورين شد. رستاخيز همچنين بهترين فيلم‌نامه بخش بين‌الملل (جايزه ويژه - مصطفي عقاد) بيرق طلايي را از آن خود کرد.

رستاخيز در کشور عراق، در چند بخش بين‌الملل به‌عنوان ميهمان دعوت شده که مورد استقبال چشمگيري قرار گرفته و از طرف مسئولان و برگزارکنندگان اين جشنواره، جوايزي به اين فيلم اهدا شده است که از جمله مي‌توان به اين موارد اشاره کرد: بهترين فيلم در جشنواره بين‌المللي «فيلم بغداد» ????، بهترين فيلم از نگاه تماشاگران در جشنواره بين‌المللي «فيلم بغداد» ????، جايزه ويژه

بهترين کارگرداني در جشنواره بين‌المللي فيلم «غدير» در شهر نجف ????، لوح تقدير و نشان ويژه سومين جشنواره بين المللي فيلم «نهج» در شهر کربلا ????.

ارسال نظرات

نام

ایمیل

وب سایت

نظرات شما

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.
-->