بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 28 اسفند 1401

شماره نوروزی مجله «فیلم نگار» منتشر شد

  • کد خبر: 112062
  • تعداد مشاهده خبر: (536)
  • نویسنده: مریم جودکی
  • گروه خبر: اخبار عمومی

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، در بخش سینمای جهان این شماره به دو فیلم «پیاز شیشه ای: یک چاقوکشی اسرارآمیز» و «دختر آرام» پرداخته شده که شامل سیناپس، نقدهایی بر این آثار و گفت و گو با پدیدآورندگان است. مطالعه تطبیقی رمان و فیلمنامه «صبحانه در تیفانی»، واکاوی فیلمنامه های کمدی- رمانتیک و داستان گویی با استفاده از تکنیک های مرسوم دیگر عناوین این بخش هستند.

بخش پرونده ویژۀ موضوعی به تمهید معرفی اختصاص دارد که شامل مطالب متنوعی است. از جمله: تشریح کارکردهای تمهید معرفی در فیلمنامه، چطور بهترین تمهید معرفی را در فیلمنامه تان بنویسید، دوازده راز نوشتن بهترین تمهید معرفی در فیلمنامه نویسی، راه و رمزهای نوشتن یک تمهید معرفی اثرگذار اما متمایز، نقش تمهید معرفی در روند باورپذیری روایتهای کلاسیک و....

فیلمنامه کامل این شماره به بنشی های اینیشرین نوشته مارتين مك دونا اختصاص دارد که توسط علی افتخاری به فارسی برگردانده شده است. یادداشت مترجم، سکانس برگزیده و نقدی بر این اثر، صفحات پایانی این شماره محسوب می شود.

«فیلم‌نگار» به صاحب امتیازی بنیاد سینمایی فارابی منتشر می شود. نصرت‌الله تابش مدیر مسئول و سردبیر و میثم محمدی دبیر تحریریه فیلم‌نگار هستند.

علاقه‌مندان می‌توانند برای تهیه این شماره و استفاده از مطالب شماره‌های قبلی مجله به سایت www.filmnegar.ir مراجعه کنند.