بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 25 بهمن 1401

«لایه‌های دروغ» برنده جوایز فیلم اروپا و کارگردانی لندن شد

  • کد خبر: 112045
  • تعداد مشاهده خبر: (304)
  • نویسنده: مریم جودکی
  • گروه خبر: اخبار فيلم‌ها

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از خبرگزاری ایرنا، لایه‌های دروغ محصول کشور فنلاند و ایران موفق شد دو جایزه هفتمین دوره جوایز فیلم اروپا و بهترین کارگردانی اکشن جوایز کارگردان لندن را از آن خود کند.

رامین سهراب موفق شد جایزه بهترین کارگردانی اکشن لندن برای فیلم «لایه‌های دروغ» را به دست آورد.

«لایه‌های دروغ» نخستین فیلم اکشن مشترک ایران و فنلاند محصول سال ۱۴۰۰ است که به تهیه کنندگی مشترک محسن صرافی، رامین سهراب و یوننا انروت و با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی و کمپانی فنلاندی Sonram Productions  تولید شده است.

این فیلم به نویسندگی رامین سهراب و امیرحسین ماکویی است و رامین سهراب، جسیکا ولف، نادر فلاح ، کامران تفتی، ارسلان قاسمی، ونوس کانلی، آرمان درویش، مجید سعیدی، میلاد میرزایی، فرشاد اسدالله پور و پپه کارای در آن ایفای نقش می‌کنند.

فیلم «لایه‌های دروغ» به زندگی آتش نشانی می‌پردازد که در یک سانحه زندگی فردی را نجات می دهد و سپس اتفاقاتی برای او رخ می‌دهد.

جوایز فیلم اروپا هرساله توسط آکادمی فیلم اروپا از سال ۱۹۸۸ برگزار می‌شود، مجموعه جوایزی را به برترین دستاوردهای سینمایی اروپا در بیش از ۱۰ بخش اهدا می‌کند. این جوایز که مهمترین جایزه آن، بهترین فیلم سال است، مختص سینمای اروپا و کارگردانان، تهیه‌کنندگان و بازیگران اروپایی است.

جوایز کارگردان لندن نیز یک جشنواره فیلم با نمایش زنده در لندن است. ماموریت و هدف این رویداد کشف و ترویج کارگردانان با استعداد از سراسر جهان و ارائه آنها به عموم و توزیع کنندگان است.