بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 20 بهمن 1401

واکنش‌های مثبت سیاسیون به «کاپیتان»

  • کد خبر: 112009
  • تعداد مشاهده خبر: (522)
  • نویسنده:
  • گروه خبر: يادداشت

به گزارش صبا، «کاپیتان» با پرداخت به داستانی ویژه نوجوانان، آغازی بر توجه ویژه به این گروه سنی است که همواره در سینمای ایران مورد غفلت واقع شده اند.

این فیلم به کارگردانی محمد حمزه‌ای از تولیدات بنیاد سینمایی فارابی است که با نگاهی به موضوع کودکان مبتلا به سرطان با محوریت سلامت به مسائل کودکان و نوجوانان پرداخته است. پژمان بازغی، پانته‌آ پناهی‌ها از بازیگران چهره و گروه بازیگران کودک این فیلم شامل امیرحسین بیات، ارغوان شعبانیان، پرهام غلاملو هستند که توانسته اند تاکنون نظر مثبت منتقدین، اهالی رسانه و مسئولان را جلب کنند. در ادامه به برخی از این نظرات را خواهیم پرداخت:

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با حضور در بنیاد سینمایی فارابی و دیدار با سیدمهدی جوادی مدیرعامل نهاد ملی سینمای ایران گفت: من بیش از ۴۰ سال است در این محیط ها فعالیت دارم و با قطعیت می گویم چیزی که باعث بهبودی بیماران می شود امید است. این فیلم امید را نشان داد.

سیداحمدرضا دستغیب رییس دیوان محاسبات کشور نیز درباره این اثر سینمایی بیان کرد: فیلم سینمایی «کاپیتان» را از میان آثار فارابی تماشا کردم و به نظرم مخاطب این فیلم نه صرفا کودکان و نوجوانان بلکه همه اعضای خانواده هستند. آن‌ها می توانند به تماشای این اثر بنشینند و از آن لذت ببرند. امیدوارم روند تولید این گونه آثار ادامه دار باشد چراکه این جنس فیلم ها معمولا مورد استقبال قرار می گیرند.

همچنین سمیه رفیعی نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس استان تهران درباره فیلم سینمایی «کاپیتان» بیان کرد: «کاپیتان»، فیلم دلنشینی بود؛ از لحاظ اینکه صادقانه روایت درد و رنج بیماران را نشان می‌داد و به دور از کلیشه، بحث امید آفرینی را القا می‌کرد. امیدوارم هیچ‌کدام از بچه‌های کشورمان و دنیا درگیر بیماری سرطان نباشند و دست مریزاد می‌گویم به سازندگان این فیلم که اهمیت امید را برای مخاطب نمایان کردند.

سوده نجفی، رییس کمیته سلامت و عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز درباره این اثر گفت: حرف اول و آخر را در بیماران مبتلا به سرطان امید می‌زند و این امید را به وضوح در این فیلم می‌توان دید. تشکر می‌کنم از بنیاد سینمایی فارابی و تهیه‌کننده این فیلم که چنین اثری را تولید کردند.

مهرداد پذرپاش، وزیر راه و شهرسازی در ارتباط با کاپیتان گفت: این فیلم اگرچه بیشترین تمرکزش بر کودکان و بازیگران اصلی آن نیز کودکان بودند اما برای خانواده و کودکان مناسب بود. اینکه با چند بازیگر کودک بتوان چنین اثری را خلق کرد، نشان دهنده هنر تهیه‌کننده و کارگردان است.

سیدمهدی جوادی، مدیرعامل بنیاد سینمایی فارابی نیز در شب ویژه اکران این اثر در این بنیاد ضمن تقدیر از حضور وزرای بهداشت و راه و شهرسازی و سایر مسئولانی که به تماشای «کاپیتان» نشستند، گفت: حمایت‌های وزارت بهداشت و دوستان همیشه همراه بنیاد سینمایی فارابی بوده است و انشالله در آینده اتفاقات بزرگتری را در این حوزه رقم خواهیم زد.

وی ادامه داد: آنچه که می‌بینید، دستاورد همکاران من در بنیاد سینمایی فارابی است که علاوه بر تولید فیلم، پشتیبانی آثار را نیز بر عهده دارد.