بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 15 فروردین 1401

«زالاوا» در 4 جشنواره و رویداد بین‌المللی

  • کد خبر: 109580
  • تعداد مشاهده خبر: (292)
  • نویسنده: مریم جودکی
  • گروه خبر: اخبار فيلم‌ها

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی؛ فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردانی ارسلان امیری و تهیه‌کنندگی سمیرا و روح‌الله برادری و مشارکت بنیاد سینمایی فارابی با ادامه حضور در جشنواره‌های جهانی، در ماه گذشته در چندین رویداد در کشورهای آمریکا، ولز و آلمان به نمایش درآمده است.

این فیلم از ۲۵ فوریه تا ۱۳ مارس در جشنواره بین‌المللی فیلم یک جهان ولز موسوم به wow film festival به نمایش درآمد.

همچنین، انجمن فیلم آمریکا AFI ، در روزهای ۸ و ۱۰ مارس با دو نمایش اختصاصی میزبان فیلم «زالاوا» بود و در ماه پیش‌رو نیز، در جشنواره بین‌المللی فیلم استانبول از ۸ تا ۱۹ آوریل در بخش mined zone همراه با منتخبی از فیلم‌های برتر یک سال اخیر در ژانر وحشت بومی «folk herror» به نمایش در می‌آید.

از دیگر عرصه‌های جهانی که «زالاوا» در آنها حضور داشته، جشنواره ژانر «fantasy film fest» آلمان است که از ۳۰ مارس تا ۷ آوریل، ۱۷ فیلم‌ ژانری منتخب جشنواره‌های جهانی را، در سانس‌های شبانه در هفت شهر فرانکفورت، هامبورگ، کلن، مونشن، برلین، نورنبرگ و اشتوتگارت، نمایش می‌دهد.

نوید پورفرج، پوریا رحیمی‌سام، هدی زین‌العابدین، باسط رضایی، شاهو رستمی، فریدون حامدی، مهسا حجازی، لیلا بگی و آذین کنعانی در «زالاوا» نقش‌آفرینی کرده‌اند که قرار است با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته بزودی در سینماهای کشور اکران شود.