بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 13 بهمن 1400

بیرو، حال خوب کن است...

  • کد خبر: 109516
  • تعداد مشاهده خبر: (529)
  • نویسنده: مریم جودکی
  • گروه خبر: يادداشت

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، میکائیل دایانی درباره فیلم ورزشی «بیرو» در یادداشتی نوشت:

سینمای ورزشی، همیشه جذابیت‌ها و هیجانات داستانی ویژه‌ای داشته است. همراه شدن با یک قهرمان یا گروه قهرمانی که برای رسیدن به یک هدف تلاش می کنند، زمین می خورند، بلند می شوند و ناامید نمی شوند و مخاطب را همراه فراز و فرود داستانی‌شان همراه می‌کنند. «بیرو» از این دسته فیلم‌هاست، داستان نوجوانی که برای رسیدن به هدفش بارها و بارها زمین خورد اما ناامید نشد و همین الگوی سفرقهرمانی فیلم مخاطب را همراه می‌کند.

اگرچه در فیلم مسئله تدوین کمی برایمان اذیت کننده است اما این نوجوان و اتفاقات پیرامونش آنقدر جذابیت داستانی دارد که با آن همراه شویم و تا آخر فیلم آن را ببینیم. بیرو برای مخاطب کودک و نوجوان یک فیلم بسیار جذاب و اثربخش است و برای مخاطب بزرگسال هم فیلمی است که حال آدم را خوب می‌کند.

فیلم داستان زندگی علیرضا بیرانوند است و مرتضی علی عباس میرزایی هم تمام تلاشش را کرده در بیان قصه به واقعیت پایبند باشد و مخاطب به دلیل اقتباس از واقعیت توقع دارد با سبکی رئال در ساخت فیلم مواجه باشد، اما قاب بندی و دکوپاژ کمی به سمت ژانر فانتزی نیز حرکت کرده است و می توان رگه هایی از فیلم کمدی «مدرسه فوتبال شائولین» را در قاب بندی ها و لحظه های فیلم دید.

گفتنی است «بیرو» ساخته مرتضی علی عباس میرزایی و به تهیه کنندگی مجید برزگر با مشارکت بنیاد سینمایی فارابی تولید شده است.