بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 25 فروردین 1398

توليد ??? تا ??? فيلم در سينماي ايران

  • کد خبر: 101743
  • تعداد مشاهده خبر: (567)
  • نویسنده: SuperUser Account
  • گروه خبر: اخبار عمومی

قائم مقام بنياد سينمايي فارابي از توليد سالانه ??? تا ??? فيلم در سينماي ايران خبرداد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، حبيب ايل بيگي قائم مقام بنياد سينمايي فارابي در برنامه «اقتصاد حوالي فرهنگ» اظهار کرد: سينماي ايران پس از انقلاب اسلامي هميشه از محصولات و توليدات خود استفاده کرده است.
وي با بيان اينکه آثاري که در سالن‌هاي سينما طي سال‌هاي پس از انقلاب به صحنه نمايش رفته همواره داخلي بوده است، گفت: ايران از اين منظر شايد جزء کشور‌هاي در دنيا باشد که فقط و فقط محصولات خود را نمايش مي‌دهد.
ايل بيگي افزود: خوشبختانه در سينماي ايران آنچه در سالن‌ها نمايش داده مي‌شود فقط فيلم ايراني است و همين عامل باعث شده که صنعت سينما در کشور رونق داشته باشد و توليدکنندگان با مشکلات زيادي مواجه نباشند.
قائم مقام بنياد سينمايي فارابي بيان کرد: طي سال‌هاي گذشته بخش توليد کشور در حوزه‌هاي مختلف با رکود مواجه بود که شکر خدا چنين وضعيتي در سينما وجود نداشته و تعداد توليدات سينماي ايران هرساله بين ??? تا ??? فيلم بوده است.
وي ادامه داد: اين توليدات با حمايت بخش‌هاي دولتي و همينطور سرمايه گذاري بخش خصوصي در کشور اتفاق افتاده است.
قائم مقام بنياد سينمايي فارابي افزود: ناگفته نماند طي چند ساله گذشته سرمايه گذاري بخش خصوصي در صنعت سينماي ايران به دليل رونق در اکران، فروش و همين طور سرمايه گذاري در ساخت سالن‌هاي سينما رشد قابل ملاحظه‌اي داشته است.
وي ادامه داد: خوشبختانه در حال حاضر نقش بخش خصوصي در عرصه سرمايه گذاري و توليد در سينماي ايران بسيار پر رنگ است.
ايل بيگي يادآورشد: سال پيش رو که از سوي مقام معظم رهبري به سال رونق توليد نامگذاري شده تلاش‌ها در جهت رونق توليدات سينمايي به صورت جدي مورد توجه قرار گرفته و بدون شک از فعالان اين حوزه به معناي واقعي حمايت خواهد شد.
گفتني است برنامه «اقتصاد حوالي فرهنگ» از شنبه تا پنجشنبه هر شب ساعت ?? به مدت ?? دقيقه با هدف حمايت از کارآفريني در عرصه فرهنگ و هنر به روي آنتن مي رود.