بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 16 بهمن 1397

سينماي کودک و نوجوان بنيان سينماي هر کشور است

  • کد خبر: 101672
  • تعداد مشاهده خبر: (580)
  • نویسنده: SuperUser Account
  • گروه خبر: اخبار عمومی

سيروس همتي بازيگر فيلم «ضربه فني» با حضور در جشن «سيمرغ و پروانه‌ها» در باغ کتاب گفت: بنيان سينماي هر کشوري سينماي کودک و نوجوان آن است که تلاش هايي مثل اجراي طرح «سيمرغ و پروانه‌ها» به نفع آن خواهد بود و به رشدش کمک مي‌کند.
به گزارش ستاد خبري «سيمرغ و پروانه‌ها»، در چهارمين روز از اجراي ويژه برنامه «سيمرغ و پروانه‌ها» فيلم سينمايي «ضربه فني» با برگزاري جشني در پرديس سينمايي باغ کتاب با حضور عوامل و بازيگران اين اثر براي دانش آموزان نمايش داده شد.
در ابتداي اين مراسم بعد از اجراي سرود جمهوري اسلامي توسط بچه‌ها با همراهي عمو مهرداد و با حضور عمو قناد روي صحنه و سلام و خوش آمدگويي به بچه‌ها، اهنگ اي ايران توسط بچه‌ها همخواني شد.

در ادامه حبيب ايل بيگي قائم مقام بنياد سينمايي فارابي، محمدرضا کريمي صارمي مديرکل امور سينمايي و تئاتر کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، پروانه مرزبان از تهيه کنندگان سينماي کودک، سيروس همتي و افشين هاشمي بازيگران «ضربه فني» روي سن آمدند.
همتي خطاب به بچه‌ها گفت: خوشحالم که اينجا هستم، من نقش يک مربي کاراته را در فيلم ضربه فني بازي کرده‌ام.

وي در پاسخ به اين که خود صاحب چند فرزند است، بيان کرد: به دليل اين که معلم هستم، ??? فرزند دارم. دو دختر دوقلو هم دارم. من کارم را از کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان شروع کرده‌ام و اگرچه نقش من در «ضربه فني» از شخصيت خودم دور بود، به دليل جذابيت آن که بايد موهايم را مي‌تراشيدم و سختي‌هاي نقش مربي آن را قبول کردم.
اين بازيگر خاطر نشان کرد: به نظرم بنيان سينماي هر کشوري سينماي کودک و نوجوان آن است که تلاش‌هايي مثل طرح «سيمرغ و پروانه‌ها» به نفع آن خواهد بود و به رشدش کمک مي‌کند.
افشين هاشمي نيز بيان کرد: در «ضربه فني» من و سيروس همتي رقيب هم هستيم اما در واقعيت دو دوست هستيم. ما در زمان نوجواني کلاس‌هاي کاراته و ... مي‌رفتيم.

وي افزود: اميدوارم همه بچه‌ها بتوانند به سينما بروند و فيلم کودک ببينند. بچه‌ها اگر شما به ديدن فيلم‌هاي کودک و نوجوان برويد فيلم‌هاي بيشتري براي شما ساخته مي‌شود.
ايل بيگي نيز در ادامه عنوان کرد: خوشحالم که امروز پسرها اينجا هستند و فيلم را مي بينند، چون فيلم «ضربه فني» فيلمي است که برايشان جذابيت دارد.
محمدرضا کريمي صارمي و محسن شمس از مشاوران بنياد سينمايي فارابي کيک تولد ?? سالگي انقلاب را در کنار هنرمندان بريدند.
ويژه برنامه «سيمرغ و پروانه‌ها» با همراهي مرکز توسعه سينماي کودک و نوجوان، سازمان سينمايي، دبيرخانه جشنواره فيلم فجر، ادارات کل فرهنگ و ارشاد اسلامي و بنياد سينمايي فارابي برگزار مي‌شود.