بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 02 شهریور 1397

پروانه‌هاي زرين سي دوره دوباره جان مي‌گيرند

به مناسبت تقارن چهلمين سالگرد پيروي انقلاب اسلامي با آغاز چهارمين دهه از حيات جشنواره بين الملي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان، ?? دوره از اين رويداد بين‌المللي مرور مي‌شوند.
به گزارش ستاد ارتباطات و اطلاع رساني سي و يکمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان، ?? دوره جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان در کتاب ويژه اي که زيرنظر بهمن عبداللهي چاپ مي‌شود، مرور خواهد شد.
اين کتاب علاوه بر مرور تاريخچه جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان، جزئيات تغييرات اين رويداد در هر دوره، برگزاري در شهرهاي اصفهان، کرمان، تهران، همدان و بازگشت دوباره به اصفهان را دربرمي گيرد. همچنين شامل ?? يادداشت از ?? سينماگر و فعال سينماي کودک و نوجوان درباره جشنواره و فراز و فرودهاي آن در دوره‌هاي مختلف در حدود ??? صفحه است.
مجموعه اي از عکس هاي کمياب و باکيفيت مطلوب مربوط به جشنواره و پوسترهاي سي دوره گذشته اين رويداد از ديگر بخش هاي کتاب مرور ?? دوره جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان است.
در تدوين، تنظيم و چاپ اين اثر مکتوب گروهي متشکل از ?? نفر زيرنظر بهمن عبداللهي و به مديريت هنري مينا سادات حسيني مشارکت داشته اند. همچنين جلد اين کتاب را نجوا عرفاني گرافيست بين‌المللي ايران با طرحي خيال انگيز از رابطه سينماي کودک و جشنواره طراحي کرده است. کتاب ?? دوره جشنواره به صورت تک زبانه منتشر شده و متن انگليسي آن بر سايت جشنواره به نشاني www.icff.ir قرار مي‌گيرد.
سي و يکمين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي کودکان و نوجوانان به دبيري عليرضا رضاداد ? الي ?? شهريور ?? در شهر اصفهان برگزار مي‌شود.