بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 25 اردیبهشت 1397

اصفهان ميزبان دائمي جشنواره فيلم کودک و نوجوان شد

بر اساس تفاهم نامه منعقد شده، ميزباني اصفهان در جشنواره بين المللي فيلم هاي کودکان و نوجوانان دائمي شد.
به گزارش روابط عمومي سازمان امور سينمايي سازمان امور سينمايي ، سمعي و بصري مراسم امضاي تفاهم نامه برگزاري جشنواره بين المللي فيلم هاي کودک و نوجوان ميان محمد مهدي حيدريان رئيس سازمان سينمايي و قدرت الله نوروزي شهردار اصفهان در سالن تشريفات سازمان سينمايي برگزار شد.
در اين جلسه همچنين تفاهم نامه الحاقيه بين شهردار اصفهان و عليرضا تابش مدير عامل بنياد سينمايي فارابي مبادله شد که بر اساس آن تاريخ برگزاري سي و يکمين جشنواره فيلم کودک و نوجوان 8 تا 14 شهريور سال جاري تعيين شد.

بنابر اين گزارش رئيس سازمان سينمايي در سخناني ضمن ابراز رضايت و خرسندي از برگزاري جشنواره فيلم کودک و نوجوان در \"اصفهان\" گفت: جشنواره هاي مهم جهان را به نام شهر مي شناسند و برگزاري اين جشنواره ها در شهر هاي ديگر منطقي ندارد مگر به دلايلي خيلي خاص که اميدواريم اتفاق نيفتد.
اين مدير ادامه داد: جشنواره فيلم هاي کودکان و نوجوانان بايد به عنوان سرمايه اصفهان جا بيفتد و از اين بابت ما نياز به ثبات و آرامش و اعتماد داريم و انشاالله بتوانيم سال به سال جشنواره را باشکوه تر برگزار و اصفهان را علاوه بر محل دائمي برگزاري جشنواره ، به عنوان پايگاه توليد محصولات سينمايي معرفي کنيم و با همين رويکرد اين توافق دائمي شد.
محمد مهدي حيدريان افزود : انشاالله در اين دوره با حمايت شهرداري اصفهان در يک هم افزايي مناسب در حوزه فيلم و فيلمسازي کودک بتوانيم پايگاه جشنوار فيلم کودک و نوجوان را در اصفهان حفظ کنيم.

معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در ادامه با اعلام اينکه ما به واسطه سينما به دولت تعهد و برنامه داده ايم که ارز آور باشيم خاطر نشان کرد : از امسال بايد سينماي ايران را با شتاب در عرصه بين الملل صاحب بازار کنيم و فيلم هايي با مخاطب کودک و نوجوان خصوصا انيميشن از عرصه هاي مهم دراين زمينه است؛ هر اقدام در حوزه سينماي کودک بايد با نشانه گيري بين المللي باشد و ما از اين رويکرد حمايت مي کنيم.
در اين جلسه قدرت الله نوروزي شهردار اصفهان نيز طي سخناني با تاکيد بر نگاه فرهنگي و متفاوت نسبت به دوره هاي قبلي جشنواره گفت : نگاه ما به جشنواره کودک به عنوان يکي از موارد مهمي که در نظر داشتيم اين است که هميشه در اصفهان بماند و هر سال بهتر از قبل برگزار شود.
وي باتاکيدبر حل مشکلات گذشته که باعث کدورت وحتي ايجاد شايعات منفي مي شد ادامه داد :ديون شهرداري بابت بدهي هاي گذشته پرداخت شد و انشاالله طرفين به تعهدات خود عمل کنند.
شهردار اصفهان ضمن درخواست حمايت و نگاه ويژه به هنرمندان اصفهاني در جشنواره فيلم هاي کودک و نوجوان ابراز اميدواري کرد با امضاي اين توافقنامه شاهد اجراي دقيق برنامه ها بدون هيچ مانع و خللي باشيم.

در ابتداي اين جلسه \" عليرضا رضا داد \" مشاور ارشد سازمان سينمايي و دبير جشنواره فيلم هاي کودک و نوجوان ضمن ارائه گزارشي از روند برگزاري جشنواره سي ام و توفيقات به دست آمده و اقدامات و مذاکراتي که منجر به ايجاد انعقاد اين تفاهم نامه دائمي گرديد ، اظهار اميدواري کرد با رويکرد آينده نگري مثبت و هماهنگ که در مديريت فعلي بين برگزار کنندگان وجود دارد در اين سال و سالهاي آتي جشنواره در اصفهان پايدار و بي هيچ مشکلي برگزار شود.
در اين نشست\" محمد علي انصاري \"مدير کل فرهنگ و ارشاد اسلامي اصفهان، \"مرتضي تهراني \" معاون مالي و اقتصادي شهرداري اصفهان \" محمد عيدي \" معاون فرهنگي ، اجتماعي و ورزش شهرداري اصفهان، \"ايمان حجتي\" مدير کل ارتباطات و امور بين الملل شهرداري اصفهان ، سعيد رجبي فروتن \"مدير کل حوزه رياست سازمان سينمايي \"حبيب ايل‌بيگي\" قائم مقام بنياد سينمايي فارابي و \"مسعود نجفي\" مدير روابط عمومي سازمان سينمايي به همراه \"عزت الله عليزاده\"، \"احد ميکائيل زاده\" و \"فرزاد اژدري\" از مديران اين جشنواره حضور داشتند.
مقررات سي و يکمين دوره جشنواره بين‌المللي فيلم هاي کودکان و نوجوانان طي روز هاي آتي اعلام خواهد شد.