بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 25 اسفند 1396

ورود سينما به بورس فرصت جديد اقتصادي است

  • کد خبر: 101091
  • تعداد مشاهده خبر: (1045)
  • نویسنده: SuperUser Account
  • گروه خبر: اخبار عمومی

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي ورود سينما به بورس را فرصتي جديد براي اقتصاد هنر در کشور دانست.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، در پيام توييتري سيدعباس صالحي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي آمده است: حضور پرديس‌ها و فيلم‌هاي سينمايي در بورس، فرصت جديدي براي اقتصاد هنر است.
با ورود پرديس کوروش و 5 تا 10 فيلم سينمايي اين مسير آغاز مي شود.
«محمد مهدي حيدريان» رييس سازمان سينمايي در ايام برپايي سي و ششمين جشنواره فيلم فجر در يکي از برنامه‌هاي تلويزيوني خبر از ورود سينماي ايران به بورس داده بود.
وي در اين باره اظهار کرده بود که با سازمان بورس توافقات لازم انجام شده است که پس از جشنواره فيلم فجر، صندوق‌هاي ويژه سرمايه‌گذاري در سينما با نام «صندوق‌هاي جسورانه» رونمايي ‌شود.به گفته وي، اين مهم يکي از راه‌هاي سرمايه‌گذاري مردم در سينماي ايران خواهد بود.
در پي ديدار اخير محمدمهدي حيدريان رئيس سازمان سينمايي وزارت ارشاد و عليرضا تابش مديرعامل بنياد سينمايي فارابي با شاپور محمدي، رئيس سازمان بورس و اوراق بهادار برنامه عرضه صندوق سرمايه‌گذاري سينما در بورس جدي‌تر از قبل شد.
در اين نشست مشترک، طرفين ضمن توافق با تأسيس «صندوق سرمايه‌گذاري سينما»، اعلام کردند از اين طريق امکان تأمين مالي صنعت سينما از طريق بازار سرمايه براي نخستين‌بار فراهم مي‌شود. در اين نشست، شاپور محمدي، رئيس سازمان بورس تأکيد کرد: سازمان بورس با تمام توان براي تاسيس اين صندوق سرمايه‌گذاري جسورانه تلاش مي‌کند و علاقه‌مند است هر چه سريع‌تر مقدمات فعاليت آن فراهم شود. در ادامه رئيس سازمان سينمايي هم با اشاره به اينکه تأمين مالي از طريق صندوق سرمايه‌گذاري گام بزرگي براي صنعت سينما به‌شمار مي‌رود، گفت: چه در حوزه فيلمسازي‌ و چه در حوزه توسعه زيرساخت‌هاي صنعت سينما مي‌توان از امکانات بازار سرمايه بهره‌برداري کرد. عليرضا تابش، مديرعامل بنياد سينمايي فارابي هم گفت: اميدوارم پيوند بازار‌سرمايه و سينما، فرصت و عامل تقويت بنيان‌هاي سينماي ايران باشد.
منبع: ايرنا