بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 25 اسفند 1396

شماره‌هاي 183 و 184 «فيلم نگار» منتشر شد

  • کد خبر: 101089
  • تعداد مشاهده خبر: (876)
  • نویسنده: SuperUser Account
  • گروه خبر: اخبار عمومی

شماره‌هاي 183 و 184 ماهنامه تخصصي فيلمنامه نويسي «فيلم نگار» زير نظر بنياد سينمايي فارابي منتشر شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي، اين شماره از ماهنامه تخصصي فيلمنامه‌نويسي «فيلم نگار» در 4 بخش سينماي ايران، نقد و بررسي فيلم‌هاي سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، پرونده يک موضوع (پيرنگ معما) و فيلمنامه کامل به چاپ رسيده است.
در بخش سينماي ايران، پيش درآمد، بانک فيلمنامه، کشمکش (احتمال در علل، انتقام ناشي از يک موقعيت ناپايدار، دخالت ناظر روي سيستم، قهرمان در فيلمنامه «بدون تاريخ، بدون امضاء» کيست؟، روايت پردازي در فيلمنامه «بدون تاريخ، بدون امضاء»، بررسي تطبيق ساختار با محتوا در فيلمنامه «اسرافيل» و ساز و کار پيرنگ در فيلمنامه «اسرافيل» به چاپ رسيده است.
در بخش نقد و بررسي فيلم‌هاي سي و ششمين جشنواره فيلم فجر، از ايده تا داستان، مقدمه چيني در فيلمنامه‌هاي 10 فيلم منتخب، بررسي آغاز در فيلمنامه‌ها، ساز و کار افکت‌هاي دراماتيک در داستان، ارتباط ميان آغاز و پايان، کدام فيلمنامه ساختار دراماتيک درستي دارد؟، کاراکترهاي زن در فيلم‌ها، بررسي ارتباط ديالوگ نويسي با شخصيت پردازي، تحليل فيلمنامه‌هاي آثار داستاني چاپ شده است.
در بخش پرونده يک موضوع (پيرنگ معما) نيز مطالبي چون نظريه‌اي در پيرنگ معما، افکت چيستان و پيرنگ معما، پلات معما در آثار اصغر فرهادي، عناصر معما، واقع گرايي در معمانويسي، ژانر و معما، پيرنگ چهار بخشي معمايي، قوانين پيرنگ معما، شخصيت و معما، پيرنگ فرعي در داستان معمايي و روايت و معما چاپ شده است.
همچنين در اين شماره دو فيلمنامه کامل «کوکو» به نويسندگي آدريان مولينا و ماتيو آلدريچ و کارگرداني لي آنکريچ، آدريان مولينا و ترجمه صوفيا و «پايان خوش» به نويسندگي و کارگرداني ميشاييل هانکه و ترجمه سروش شکوئي پور به همراه سکانس برگزيده و ياداشت مترجم و .... به چاپ رسيده است.