بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 24 اسفند 1396

هر سه روز يک فيلم در کشور توليد شد

  • کد خبر: 101088
  • تعداد مشاهده خبر: (834)
  • نویسنده: SuperUser Account
  • گروه خبر: اخبار عمومی

رييس سازمان سينمايي و سعمي و بصري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي با اشاره به اقدامات فرهنگي يکسال گذشته اين سازمان، گفت: در اين مدت هر سه روز يک فيلم و 1.5 سالن سينمايي ساخته شد.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از خبرگزاري ايرنا، محمد مهدي حيدريان روز پنجشنبه در مراسم افتتاح نخستين پرديس سينمايي شمالغرب کشور در تبريز با بيان اينکه مرزهاي سنتي در دنياي امروز معنا ندارد، گفت: دنياي امروز به معناي نهضت توليد محتوا و همگام با زبان فرهنگي روز حرکت کردن است.
وي با بيان اينکه اين اقدامات امري بي سابقه در عرصه فرهنگ و هنر کشور بود، افزود: سال گذشته همچنين هنرمندان کشور در هر 2 روز يک جايزه بين المللي دريافت کردند.
وي ادامه داد: زماني شعر و روايتگري و نظم عهده دار امور فرهنگي بود، اما در عصر حاضر اين مسئوليت بر عهده تصوير و سينماست.
حيدريان گفت: خوشبختانه در عصر حاضر ما تصويرسازان بين المللي زيادي داريم که اينها پايه‌هاي تمدن فرهنگ بشري در عصر حاضر را برعهده دارند.
وي با تاکيد بر ضرورت احساس مسووليت در برابر هنرمندان و حوزه فرهنگ و هنر اظهار کرد: در شهري صحبت مي کنيم که توانايي فرهنگي و هنري آن بي نظير است و اميدواريم تبريز پرچم دار حوزه فرهنگ و تصوير باشد.
رييس سازمان سينمايي و سعمي و بصري وزارت ارشاد با اشاره به سابقه فرهنگي غني تبريز با داشتن سالن هاي متعدد سينما افزود: متاسفانه در چند سال گذشته تبريز از اين سابقه فرهنگي قدري عقب ماند که اميدواريم با افتتاح سالن هاي سينما بازهم شاهد رونق فضاي فرهنگي و هنري در اين شهر باشيم.
وي افزود: امسال شاهد تغيير در جشنواره فجر بوديم و اميدواريم با کمک اهالي هنر تبريز در سال آينده شاهد جهش در اين عرصه و توليد محتواي غني و متفاوت باشيم.
وي ابراز اميدواري کرد: بايد در رويداد تبريز 2018 جشنواره اي مشابه جشنواره فيلم فجر را در تبريز نيز برگزار کنيم.
به گزارش ايرنا، نخستين پرديس سينمايي شمالغرب کشور در مجتمع ستاره باران تبريز با 7 سالن مجزا در فضاي 2 هزار متر مربعي با ظرفيت 700 صندلي مجهز به آخرين تکنولوژي روز به بهره برداري رسيد.
در راستاي تحقق اهداف برنامه ششم توسعه و به منظور بهره مندي آحاد مردم از توليدات سينمايي 10 باب سالن سينمايي در شهرهاي تبريز، ملکان و عجبشير به بهره برداري رسيد.