بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 20 تیر 1396

آغاز دهه سينماي ايران در ونزوئلا

  • کد خبر: 100448
  • تعداد مشاهده خبر: (975)
  • نویسنده: SuperUser Account
  • گروه خبر: اخبار عمومیدهه سينماي ايران، 16 تير با همكاري كتابخانه ملي سيمون رودريگز ونزوئلا و رايزني فرهنگي كشورمان در کاراکاس، آغاز شد.

به گزارش اداره‌كل روابط عمومي و اطلاع‌رساني سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامي، دهه سينماي ايران، 16 تير با حضور و سخنراني حسين ميرزايي، رايزن فرهنگي جمهوري اسلامي ايران و سادي، رييس کتابخانه ملي سيمون رودريگز ونزوئلا در محل «هوگوچاوز» سالن نمايش فيلم اين کتابخانه، آغاز به كار كرد.

در آيين افتتاحيه اين رويداد فرهنگي، رييس کتابخانه ملي سيمون رودريگز ونزوئلا و رايزن فرهنگي كشورمان به ترتيب به معرفي دهه سينماي ايران و ويژگي اين سينما پس از انقلاب اسلامي و همکاري‌هاي دوجانبه ايران و ونزوئلا پرداختند.

آغاز اين دوره سينماي ايران با پخش مستند توريستي از ايران با عنوان «ايران فوق العاده است» به زبان اسپانيولي آغاز شد و با فيلم‌هاي سينمايي «مريم مقدس»، «حضرت سليمان (ع)» و ... ادامه مي‌يابد.

برپايي نمايشگاه کتاب از آثار تازه منتشر شده نمايندگي فرهنگي كشورمان در ونزوئلا و اهداي تعدادي از اين کتاب‌ها به کتابخانه ملي ونزوئلا از برنامه‌هاي جنبي اين آيين بود.

دهه سينماي ايران تا 31 تير با همكاري كتابخانه ملي سيمون رودريگز ونزوئلا و رايزني فرهنگي كشورمان در سالن هوگوچاوز اين کتابخانه، برگزار مي‌شود.