بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 14 تیر 1396

اين فيلم را به سفارش يک کودک ? ساله نوشتمنشست فيلم سينمايي «قهرمان کوچک» با حضور عوامل اين فيلم؛ بيتا منصوري به تهيه کننده، حسين قناعت نويسنده و کارگردان، پرويز اميري مجري طرح، عرفان برزين بازيگر خردسال فيلم و رضا درستکار مجري کارشناس مراسم و اهالي رسانه برگزار شد.

به گزارش ستاد اطلاع رساني سي امين جشنواره بين المللي فيلم هاي کودک و نوجوان،حسين قناعت کارگردان اين فيلم نيز در سخنان خود اظهار کرد: اين فيلم اولين فيلم کمدي رزمي سينماي کودک بود که زماني که به من پيشنهاد شد يک موضوعي با عنوان حمايت توليد ملي بسازيم تمام تلاشم را کردم کار شعاري نشود و مخاطب را جذب کند که خوشبختانه در اکران هم شاهد استقبال خوبي از فيلم بودم.

وي افزود: دراين چند روز هر صحبتي از فيلم شده به ?? درصد فيلم که بحث سرگرمي و رزمي و کمدي بودن فيلم بود پرداختم و امروزو مي خواهم از دو درصد ديگر کار بگويم. بحث توليد ملي و حمايت از توليد ملي و مبارزه با قاچاق در اين مملکت که در حد شعار باقي مانده است.

اين کارگردان سينما يادآور شد: وقتي ايده ساخت اين فيلم به من داده شد به دليل وجود همين شعارها ابتدا تمايل نشان ندادم ولي بعد که تحقيق کردم و تبعات قاچاق کالا را مخصوصا بر روي زندگي يک کودک ? ساله ديدم تحت تاثير قرار گرفته و احساس وظيفه کردم که اين فيلم را بسازم.

قناعت تاکيد کرد: اين فيلم اگر بحث توليد ملي دارد و اين حس را ايجاد مي کند که سفارشي بوده بايد بگويم اصلا اينگونه نيست و کاملا با سرمايه شخصي ساخته شده است.

اين کارگردان تصريح کرد: افتخارم اين است که براي بچه هاي ايراني کار مي کنم و اين فيلم را به سفارش يک کودک ? ساله نوشتم نه هيچ گونه نهادي.

در ابتداي اين مراسم نيز بيتا منصوري درباره تهيه کنندگي اي اين اثر که اولين تجربه وي در اين عرصه محسوب مي شود، گفت: قرار بود در ابتدا آقاي اميري که مجري طرح هستند تهيه کنندگي اين فيلم را داشته باشند ولي اين امر محقق نشد و من به عنوان تهيه کننده کار حضور پيدا کردم.

وي با گلايه از عدم حمايت مالي از اين فيلم اشاره کرد: من خيلي تلاش کردم که براي اين فيلم سرمايه جذب کنم و کمکي به پروژه شود ولي هيچ کمکي صورت نگرفت. من وام ??? ميليوني فارابي را تقاضا نکردم ولي يک وام ?? ميليوني خواستم که به پروژه تزريق شود تا اثر بهتر شود ولي هيچ اتفاقي صورت نگرفت.

اين تهيه کننده درباره زمان اکران فيلم و بودجه اي که صرف آن شد، بيان کرد: در کمتر از سه ماه مانده فيلم به اکران مي رسد و در مورد بودجه اي که صرف کار شد نيز بايد بگويم فيلم با حداقل بودجه ساخته شد و ما سعي کرديم اين مسئله آسيبي به کار وارد نکندو در هنگام نمايش فيلم بسيار شگفت زده شدم از استقبالي که صورت گرفت و البته شنيدم اين استقبال نسبت به تمامي آثار سينماي کودک در جشنواره امسل صورت گرفته که اين جاي خوشحالي دارد و اتفاق مبارکي است.

پرويز اميري مجري طرح نيز در بخش ديگر اين نشست عنوان کرد: اين فيلم يک دغدغه بوده و از آنجايي که من چند سالي است در تلويزيون تهيه کنندگي مي کنم ولي تهيه کنندگي سينما نکردم به سراغ آقاي قناعت و خانم منصوري رفتم و با همراهي هم کار پيش رفت. بايد بگويم درزمينه ورود به اين موضوعات کمي سينماگران ترس دارند که اگر اين ترس را کنار بگذارند اتفاقات خوبي رقم خواهد خورد.