بنیاد سینمایی فارابی
تاریخ: 09 اردیبهشت 1396

جشنواره فيلم صنعتي حرکتي پر خير و برکت است

  • کد خبر: 100109
  • تعداد مشاهده خبر: (857)
  • نویسنده: SuperUser Account
  • گروه خبر: اخبار عمومیمعاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و رئيس سازمان سينمايي در پيامي به چهارمين جشنواره فيلم و عکس فناوري و صنعتي نوشت: اين جشنواره حرکتي پرخير و برکت است.
به گزارش روابط عمومي بنياد سينمايي فارابي به نقل از پايگاه اطلاع رساني سازمان سينمايي، در پيام محمدمهدي حيدريان به اين رويداد ملي که 9 و 10 ارديبهشت‌ در عسلويه برگزار مي‌شود، آمده: کشور ايران به عنوان يکي از ظرفيت‌ هاي توليد علم و فناوري در جهان، نيازمند روايتي صنعتي و فناورانه است و براي اين روايت ابزارهاي مختلفي نياز است. توليد فيلم به ويژه فيلم‌هاي مستند، با محوريت صنعت و فناوري کمک زيادي مي‌کند تا اين روايت قوي‌تر انجام شود.
جشنواره‌ها محلي براي گفت‌وگوي متوليان و مخاطبان همچنين عرضه و ديدن شدن آثار هنري هستند. جشنواره فيلم و عکس فناوري و صنعتي به اين خاطر که توانسته فضاي گفت‌وگو و تعامل را بين صنعت و سينما فراهم نمايد و باعث ارزيابي و نمايش فيلم‌هاي صنعتي شده، جشنواره‌اي با ارزش محسوب مي‌شود. اين جشنواره مي‌تواند پيام صنعت را با زبان گوياي تصوير و صدا به لايه‌هاي مختلف جامعه تسري داده و از اين رهگذر، دانش صنعتي عموم مردم را ارتقا دهد.
برگزاري چنين جشنواره‌اي توسط نهادي فرهنگي و انقلابي چون جهاد دانشگاهي که موفق شده چهار دوره از جشنواره را با مشارکت برخي صنايع و متوليان فناوري برگزار نمايد، براي سازمان سينمايي کشور مايه خرسندي و مباهات است و مي‌تواند ظرفيت‌هاي بالاي سينماي فرهيخته و متعالي ايران را براي مراکز فناوري و صنعتي کشور بازنمايي کرده و موجب رشد و اعتلاي فرهنگ و هنر از يک سو و پويايي صنايع از سوي ديگر شود.
اين جشنواره با هدف گفت‌وگو و همدلي سينماگران با مديران و کارگزاران صنعتي و آشناسازي مردم با مسائل صنعتي کشور، حرکتي پرخير و برکت است و قطعا آثار و نتايج آن در طول زمان نصيب ملت شريف ايران خواهد شد. اينجانب به نوبه خود و به نمايندگي از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، از برگزارکنندگان آن قدرداني مي‌نمايم و براي هنرمندان و سينماگران شرکت‌کننده در بخش‌هاي مختلف جشنواره، آرزوي عزتمندي و سلامتي دارم.
بر اساس اين گزارش، چهارمين جشنواره فيلم و عکس فناوري و صنعتي (فردا)، 9 و 10 ارديبهشت به دبيري مسعود نجفي در عسلويه برگزار مي‌شود. اين جشنواره توسط جهاد دانشگاهي واحد هنر و با حمايت شرکت ملي پتروشيمي ايران با همکاري شرکت‌هاي پتروشيمي فعال در عسلويه، معاونت علمي و فناوري رياست جمهوري و سازمان سينمايي برگزار مي‌شود.
براي اولين‌بار است که عسلويه به عنوان يکي از بزرگ ترين قطب‌هاي صنعتي و پتروشيمي خاورميانه، ميزبان برپايي يک رويداد سينمايي مي‌شود.
جشنواره فيلم و عکس فناوري و صنعتي (فردا) با هدف معرفي فعاليت‌ها، توانمندي‌ها و دستاوردهاي کشور در بخش‌هاي مختلف علمي، فناوري، نوآوري و صنعتي برگزار مي‌شود. چهارمين دوره اين رويداد سينمايي با شعار «روايتي از فناوري و کسب و کار ايراني» برگزار خواهد شد.