در مسیر فیلمسازی: مقدمه‌ای بر مهارت کارگردان

  • فارابی
  • بنیاد سینمایی فارابی
  • در مسیر فیلمسازی: مقدمه‌ای بر مهارت کارگردان
  • بنیاد سینمایی فارابی
  • 1399

نویسنده: الکساندر مکندریک

مترجم: نفیسه سادات

قیمت: 40 هزار تومان

این کتاب در سه فصل  «ساختار دراماتیک»، «دستورزبان فیلم» و «ضمائم» وارد بازار کتاب شده و در مقدمه مترجم آن آمده است: مجموعه دروس مکندریک که در این کتاب گردآوری شده است فقط بحث‌های نظری فیلمساز نیست بلکه نوشته‌هایی کاربردی و ملموس است. برای نمونه نکات ظریفی که او در زمینه کار با بازیگر مطرح کرده، برای کسانی که تجربه کار عملی داشته باشند مغتنم است و برای کسانی که تجربه‌ای ندارند، اندوخته‌ای ارزشمند خواهد بود و سبب می‌شود یک مسیر پرپیچ و خم، به مسیری دل‌پذیر و کوتاه تبدیل شود.
«الکساندر مکندریک» پس از بیست و چند سال فعالیت در صنعت فیلم، از هالیوود روی برگرداند. تا آن زمان فیلمنامه‌نویسی، ویراستاری استوری‌بورد و کارگردانی چند فیلم از جمله «بوی خوش موفقیت» و «قاتلین پیرزن» را برعهده داشت. پس از آن، حرفه جدیدش را در مقام رئیس بنیاد هنر کالیفرنیا آغاز کرد. هدف اصلی درس‌های مکندریک ساده و جذاب است؛ «به فیلمسازان بیاموزیم در دنیای منحصربفرد سینما، برای داستان خود به چه ساختاری نیاز دارند». مواد و مصالحی که مکندریک را به معلمی مشهور تبدیل کرد، در این کتاب گردآوری شده و به دانشجویان و به همان اندازه، به افراد حرفه‌ای این فرصت را می‌دهد تا روش تحلیلی ساخت فیلم را کشف کنند.
چاپ اول این کتاب شامل سه فصل و در 439 صفحه توسط انتشارات بنیاد سینمایی فارابی منتشر شده است.

علاقه مندان براي تهيه آثار منتشر شده در انتشارات بنياد فارابي مي‌توانند به نشر ققنوس و آوند دانش مراجعه و کتاب‌هاي مورد نظر خود را تهيه کنند.

 


نشاني اين مراکز فروش بدين شرح است:

پخش «ققنوس» به نشاني: خيابان انقلاب، خيابان منيري جاويد (ارديبهشت)، بن بست مبين، شماره 4 شماره تماس: 66408640
پخش «آوند دانش» به نشانی: ميدان انقلاب، اول خيابان آزادي، خيابان جمالزاده شمالي، بعد از خيابان نصرت، کوچه دعوتی، پلاک 12، شماره تماس: 22893988

-->