علیرضا تابش
هم افزایی مدیریتی در سینما


يادداشت «عليرضا تابش» مديرعامل بنياد سینمایی فارابى درباره همكارى سه نهاد سينمايى در سرمايه گذاري توليد يك فيلم جديد سينمايى

بنام خدا
صبح روز چهارشنبه بيست و دوم دي ماه سرانجام فيلم سينمايى «سرو زير آب» به كارگردانى «محمدعلی باشه‌آهنگر» و تهيه‌كنندگی «سيدحامد حسينى» كليد خورد.
شصت درصد اين فيلم در سوله‌های كارخانه سيمان رى فيلمبرداري خواهد شد. فيلم با مشاركت سه نهاد سينمايی (بنياد سينمايى فارابى، حوزه هنرى، موسسه توسعه تصوير شهر) قرار است ساخته شود، اين تجربه همكارى، نشانی است از تعامل هوشمندانه نهادهای سينمايی براي توليد فيلمی ارزشمند كه بخشی از تاريخ معاصر ايران و دفاع مقدس و شهدای گمنام را روايت می‌كند.

امروز از چند نظر برای من و همكارانم حائز اهميت است. آغاز فيلمبرداری فيلم سينمايی «سرو زير آب» و همزمانی آن با سی‌امين سالگرد عمليات غرور آفرين كربلای پنج كه اتفاقا مضمون اين فيلم با اين عمليات مرتبط است و نشانگر توجه سينماى ملى به ارزش‌ها و پاسداشت ياد و خاطره شهدای اين عمليات است. همچنين توجه سه نهاد فرهنگی و اجتماعی برای سرمايه‌گذاری و توليد اين فيلم كه نشان از هم‌افزايی مديريتی در فعاليت‌هايی از اين دست دارد و تداوم آن حتما براي سينماي ايران مفيد خواهد بود. از سوی ديگر رونق و استمرار جريان توليد سينما در اين مقطع از سال است، در شرايطی كه بخش عمده‌ای از سينماگران تلاش‌های يك سال گذشته خودشان را برای حضور و نمايش در جشن ملی سينمای ايران آماده می‌كنند. جريانی ديگر و گروهی ديگر از سينماگران از هم اكنون برای رونق سال آينده سينمای ايران در حال برنامه‌ريزی و اجرا هستند. برابر ارزيابی كه از اطلاعات وضعيت توليد سينما در اختيار دارم، ادامه اين روند نويد بخش سال پربار و پر رونق برای سال آتی سينمای ايران خواهد بود‎.

سینمای ایران اسلامی، حرکت بالنده و متعالی خود را همچنان با قوت و قدرت ادامه می‌دهد و کارگردانان فهیم، متعهد و دلسوز آن خصوصا در عرصه تولید فیلم‌های دفاع مقدس همچنان چشم انتظار حضور مؤثر و تعیین‌کننده نهادهای مرتبط هستند. به اميد تداوم اين همكاري‌ها.
کد خبر: 3456    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه ، ۲۳ دی ۱۳۹۵ ، ۱۴:۲۵
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir