برگزیدگان جشنواره ایران ساخت معرفی شدند


آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت شامگاه شنبه با حضور اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهوری و سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رییس جمهور و با معرفی برگزیدگان این جشنواره در مرکز همایش های بین المللی صداو سیما برگزار شد.

انتخاب و داوری آثار ارسال شده به نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت که از 16 تا 18 دی ماه در بخش های ادبیات، رسانه های شنیداری، دیداری ،دیجیتال و هنرهای تجسمی برگزار شد، از سوی یک گروه 5 نفره تخصصی در هر بخش انجام و درمرحله دوم، سه نفر اول تا سوم در دو سطح حرفه ای و مردمی توسط هیات داوران به عنوان برگزیدگان جشنواره در هر بخش معرفی شدند.
این رویداد به صورت رقابتی و در دو سطح حرفه ای و مردمی برگزار شد و برگزیدگان در این دو سطح به صورت جداگانه معرفی و تقدیر و در هر یک از بخش‌های ذکرشده به برگزیدگان جوایزی اهدا شد.
برگزیدگان نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت به شرح ذیل است:

**بخش دیداری و شنیداری

فیلم کوتاه:
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ انجمن سینمای جوان ارومیه/فیلم گورمردها
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ انجمن سینمای جوان سنندج/فیلم آب یخ
لوح تقدیر و جایزه نقدی / علی محمد خادمی/فیلم جهیزیه
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ عادل تبریزی/ فیلم من قدیمی هستم
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده /انجمن سینمای جوان آبادان/ فیلم به رنگ آب
رتبه اول
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ محمد نجاریان/ عوارض خروج

فیلم مستند:
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محسن حاج کرمی/فیلم ایرانی نداریم
تقدیر ویژه:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده / محسن مقصودی/مجموعه اثر ثریا
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ علی قادری آفراندن
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدیو حمایت از تولید اثر در آینده /بهرو ملبوس باف/ فیلم اقتصاد در بوق کارخانه
رتبه اول:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ وحید فرجی/ غزال ایرانی
پویانمایی:
تقدیر مردمی:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ علی نحوی راد/حمایت از تولید ملی
رتبه سوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ سید محمد آقا سیدجوادی/ اندرحکایت یک لباس
رتبه دوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده /جواد فرهانی/ شکرستان
رتبه اول:
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ رضا تقدسی/ قهرمان مدرسه

برنامه رادیویی:
تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمد چگنی/برنامه صدای تولید
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ مهران مجید پناه/برنامه رمز پرواز
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ حسین معصومی/برنامه زندگی منهای فقر
رتبه سوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ بهرام نوری برنامه برنج
رتبه دوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده /ماجد گودرزی/ برنامه از علم تا عمل
رتبه اول
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ سودابه طهوری/ برنامه کاوشگر

کلیپ و تیزرتبلیغاتی:

تقدیر:
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ مهدی صادقی/ایده تا محصول
رتبه سوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/شرکت بیستون کویر یزد/ بیستون کویر یزد
رتبه دوم:
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/مازیار محمدی نژاد/ شاهنامک
رتبه اول
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ عرفان قاسم پور/ گره

برنامه تلویزیونی:
تقدیر
لوح تقدیرو جایزه نقدی/ محمد کیایی/گزارش خبری
لوح تقدیر و جایزه نقدی/ محمدعلی بختیارامینی/گزارش خبری
تقدیر ویژه
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده / مریم فیروزی/برنامه اسطرلاب
رتبه سوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ امیرحسین خرمشاهی/ برنامه روزآمد
رتبه دوم
لوح تقدیر و جایزه نقدی/افروز اسالمی/ برنامه ایران ساخت
رتبه اول
تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و جایزه نقدی و حمایت از تولید اثر در آینده/ روح اله رحیمی/ برنامه پازل
آئین اختتامیه نخستین جشنواره ملی، فرهنگی و هنری ایران ساخت با معرفی برگزیدگان این جشنواره در مرکز همایش های بین المللی صداو سیما برگزار شد.
جشنواره ملی فرهنگی، هنری «ایران ساخت» از 16 تا 18 دی ماه با شعار «فناوری ایرانی= کسب و کار ایرانی» با هدف جریان سازی در حمایت از تولید ساخت داخل و دانش بنیان برگزار شد.

منبع خبر: خبرگزاری ایرنا
کد خبر: 3449    |    تاریخ و زمان انتشار: يكشنبه ، ۱۹ دی ۱۳۹۵ ، ۱۲:۴۰
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir