حجت ‌الله ایوبی:
سینمای ایران می تواند بهترین زبان برای معرفی نماز باشد


رئیس سازمان سینمایی گفت: سینمای ایران می تواند بهترین زبان و بیان برای معرفی نماز و نیایش به جهان باشد و هنرمندان برای فعالیت در این زمینه آماده هستند.

به گزارش ایرنا، حجت ‌الله ایوبی جمعه شب در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در تالار مجتمع فرهنگی هنری شهید سید مرتضی آوینی قم افزود: اکنون دنیا بسیار مشتاق است که فرق شیعه را با بقیه امت اسلامی و اسلام طالبان بداند، ما تفاوت را باید با تمایز نشان دهیم.

وی گفت: یکی از مرزهای بین اسلام تشیع و بقیه قرائت های متحجرانه از اسلام؛ همین سینماست، یعنی از اسلام طالبان و وهابی با آن نگاه خشک و متحجرانه هرگز سینما خلق نمی شود.
رئیس سازمان سینمایی گفت: قرار است محل دائمی جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در شهر مقدس قم باشد و این جشنواره می تواند حتی در سطح بین المللی با جاذبه های فراوان برگزار شود.

ایوبی با اشاره به ویژگی های قم اظهار کرد: این شهر از جایگاه و ارزش بسیار بالایی برخوردار است لذا برگزاری جشنواره مذکور در این شهر نشاندهنده اهمیت آن است.
وی برگزاری این جشنواره در قم را یک فرصت مناسب برای هنرمندان سایر استان ها برشمرد تا با حضور در این شهر از فضای معنوی و بارگاه ملکوتی کریمه اهل بیت(ع) بهره ببرند و با ویژگی های این شهر بیشتر آشنا شوند.

وی همچنین گفت: حوزه علمیه دارای یکی از موفق‌ ترین نظام‌ های تحصیلی دنیاست، چرا که در این نظام آموزشی طلبه، استاد خود را انتخاب می ‌کند و مباحثه و پیش مطالعه از ویژگی های این نظام است که امیدوارم این نظام آموزشی تحت تاثیر نظام آموزشی دانشگاه ها قرار نگیرد و همین روش تداوم داشته باشد.

ایوبی با بیان این که هر چه درباره موضوع این جشنواره سخن بگوییم کم است، افزود: لحظه نماز، لبخند آسمان بر زمین است و لحظه وصل خاک و افلاک می باشد، نماز بسیار زیباست و فکر می کنم که بزرگ ترین هدیه الهی به بشر همین نماز است.
رئیس سازمان سینمایی همچنین خبر داد که جشنواره بین المللی فیلم فجر 28 فیلم درخشان خود را شناخت.

وی در بخش دیگر سخنان خود، از حمایت سید مهدی صادقی استاندار قم از سینماگران جوان سپاسگزاری و نیز از محمدمهدی احمدی به عنوان پایه گذار این جشنواره تقدیر کرد.
نخستین دوره جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین در سال 76 در استان مرکزی (شهرستان اراک) برگزار شد و از سال 83 در استان قم از سوی انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم در سه بخش عکس، فیلم و فیلمنامه نویسی برگزار و به فیلم هایی که به بخش مسابقه راه یابند، گواهی شرکت داده می شود.
کد خبر: 3445    |    تاریخ و زمان انتشار: شنبه ، ۱۸ دی ۱۳۹۵ ، ۱۳:۱۹
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir