آخرین آمار میهمانان خارجی جشنواره جهانی فجر اعلام شد


جشنواره جهانی فیلم فجر امسال بیش از ۳۵۰ میهمان خارجی خواهد داشت که از ۶۶ کشور جهان به ایران می‌آیند.
به گزارش ستاد خبری سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر، علیرضا شجاع نوری سخنگوی جشنواره جهانی با اعلام این خبر افزود: میهمانان جشنواره از  ٣١ كشور آسیایی، ٢٣ كشور اروپایی، ٦ كشور آفریقایی، ٥ كشور از قاره آمریكا و استرالیا خواهند بود که در این میان از ٢٤ كشور اسلامی نیز میهمان داریم.

شجاع نوری اضافه کرد: میهمانان جشنواره چند گروه هستند؛ كارگردانان، فیملنامه نویسان، بازیگران، جلوه‌های ویژه تصویری، تهیه كنندگان، مدیران فستیوال‌ها و خریداران و فروشندگان فیلم از جمله میهمانان جشنواره خواهند بود.

بخشی از میهمانان نیز استعداد‌های فیلمسازی زیر ٢٧ سال سن هستند كه نیمی از آنها از ایران (۵۵ نفر از همه استانهای كشور) و ۵۵ نفر نیز از كشورهای مسلمان منطقه و آسیا و سایر كشورها هستند که در بخش دارالفنون شرکت می کنند.

شجاع نوری در پایان درباره آخرین وضعیت باشگاه جشنواره جهانی هم گفت: تاكنون بیش از ١٥ هزار نفر در باشگاه جشنواره ثبت نام كرده‌اند. این آمار رو به افزایش است و پیش بینی شده اعضای باشگاه از تسهیلات رزرو و تخفیف در خرید بلیط و همچنین امكان بهره برداری از گزیده های جشنواره بصورت ویژه برخوردار شوند.

آدرس سایت رسمی جشنواره Fajriff.com و پست الکترونیکی جشنواره آدرس ایمیل جهت جلوگیری از رباتهای هرزنامه محافظت شده اند، جهت مشاهده آنها شما نیاز به فعال ساختن جاوا اسكریپت دارید است.

کد خبر: 3598    |    تاریخ و زمان انتشار: سه شنبه ، ۱۵ فروردين ۱۳۹۶ ، ۱۴:۵۹
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir