با حضور تاثیرگذار فارابی در بازارهای فیلم محقق شد
خرید ارزشمندترین آثار خارجی قبل از موفقیت های جهانی

بنیاد سینمایی فارابی به نمایندگی از سینمای ایران در طول سال های اخیر حضور تاثیرگذاری را در بازارهای جهانی تجربه کرده و این حضور باعث هر چه غنی تر شدن بخش بین الملل جشنواره فیلم فجر شده است.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، 3 فیلم برگزیده سه دوره اخیر جشنواره فیلم فجر توسط نمایندگان و کارشناسان بنیاد قبل از برگزاری هر دوره خریداری شده و این آثار ضمن تحسین مخاطبان رای اعتماد داوران بخش بین الملل را به عنوان بهترین فیلم به خود اختصاص داده اند.

 

این آثار قبل از مطرح شدن در سطح جهان با شناسایی مسئولان و کارشناسان فارابی با صرف هزینه کم تری خریداری شده و بعد از دریافت جایزه از جشنواره فیلم فجر و سایر رویدادهای سینمایی ارزش مالی آن ها بسیار فراتر رفته است و به نوعی فارابی با خرج کمترین هزینه ممکن از طریق شناخت آثار داری قابلیت، زمینه ارتباط مخاطبان ایرانی را زودتر از مخاطبان بسیاری از کشورهای جهان فراهم کرده است که این نشان دهنده فعالیت های هدفمند بنیاد در بازارهای جهانی فیلم به عنوان یک فرصت برای ارتباط سینمای ایران با جهان است.
فیلم های عسل ساخته سمیح کاپتان اوغلو برنده سیمرغ بلورین جشنواره بیست و هشتم ، فیلم لولا به کارگردانی برلیانت مندوزا از کشور فیلیپین و فیلم عمر قاتل من است از کشور فرانسه برنده سیمرغ جشنواره سی ام فجر قبل از حضور در بازارهای جهانی و تاثیرگذاری در جشنواره های مختلف، توسط فارابی خریداری شده است. به نوعی انتخاب و خریداری این آثار و مطرح شدن در جشنواره فیلم فجر، باعث رونق بیشتر این رویداد و در نهایت افزایش تاثیرگذاری آن به عنوان سکویی برای معرفی فیلم های مختلف شده است. این آثار بعد از خریداری توسط فارابی توانستند در جشنواره های مهمی مثل برلین مطرح شده و جوایزی را به خود اختصاص دهند. همچنین فیلم سزار باید بمیرد به کارگردانی برادران تاویانی که از جمله کارگردانان شاخص سینمای جهان به شمار می روند قبل از کسب جایزه خرس طلایی برلین توسط بنیاد سینمایی فارابی خریداری شده بود و قرار است با زیرنوس فارسی در سینماهای کشور اکران شود.          
علاوه بر این بنیاد سینمایی فارابی در معرفی فیلم های ایرانی به جشنواره های مختلف نقش تعیین کننده ای داشته و در واقع حضور در بازارهای جهانی افق حضور بین الملل سینمای ایران را ترسیم کرده است که اخبار این موفقیت ها پیش از این توسط روابط عمومی فارابی به رسانه های مختلف منعکس شده است.

Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir