جامعه امروز را بدون اغراق تصویر کردم/ سینمای هند به دنبال «هیس...»
کارگردان فیلم سینمایی «هیس...»گفت: این فیلم شبیه زندگی جامعه امروز ایرانی است و با پرهیز از اغراق جامعه امروز را در آن به شکلی واقعی به تصویر کشیده‌ام.
جامعه امروز را بدون اغراق تصویر کردم/ سینمای هند به دنبال «هیس...»
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از خبرگزاری فارس، فیلم سینمایی «هیس...» از اولین روز های برگزاری جشنواره با اقبال مخاطب مواجه شد و توانست ارتباط خوبی با تماشاگر برقرار کند. استقبال مخاطب از این فیلم نشان می دهد که مردم در سینما به دنبال دغدغه های خود هستند و باید مشکلات و مسایل خود را در سالن نمایش ببینند تا فیلم مورد توجه قرار گیرد.
در این فیلم «پوران درخشنده» با داستانی اجتماعی به بررسی آسیب های دوران کودکی می پردازد  و با استقبال تماشاگر از فیلم نشان می دهد فیلم درخشنده می تواند محبوب‌ترین فیلم جشنواره فیلم فجر باشد.
پوران درخشنده درباره اقبال مخاطب از فیلم گفت: حدس می‌زدم که مردم فیلمم را دوست داشته باشند، چرا که من در تاریکی سالن آنها را با فطرت خودشان درگیر کرده‌ام. هرکس در فیلم من خود را می‌بیند و با فیلم ارتباط برقرار می‌کند. فیلم شبیه زندگی واقعی جامعه امروز ایرانی است  و کوشیده‌ام با پرهیز از اغراق جامعه امروز را به شکلی واقعی به تصویر بکشم. هشداری که فیلم می‌دهد بر مردم اثر می‌گذارد و همین تاثیرگذاری سبب می‌شود مردم با فیلم ارتباطی دوسویه برقرار کنند.


پیشنهاد اکران فیلم در هند
درخشنده همچنین با اشاره به پیشنهادات خارجی برای اکران فیلمش گفت: به تازگی با نماینده جشنواره آسیایی هند که در ایران به سر می برد فیلم را دیدیم و ایشان بسیار مشتاق است که اکران این فیلم را در کشور هند انجام دهد. ایشان گفتند موضوع فیلم در جامعه هند هم بسیار موضوعیت دارد و در فیلم به شکلی سالم و اخلاق‌مدارانه به آن پرداخته شده است و برای پخش در کشورهایی مانند هند پاکستان و بنگلادش بسیار مناسب است. با توجه به جشنواره قرار شد بعد از پایان این مراسم با ایشان نشستی مجدد داشته باشیم و با بررسی شرایط اکران در هند،‌ قرارداد همکاری را منعقد خواهیم کرد.
درخشنده در ادامه گفت: حدس می‌زنم متاسفانه فیلمم را به میهمانان خارجی جشنواره نشان نداده‌اند‌، اما یک پخش کننده هندی نیز با من تماس برقرار کرده و خواستار خرید حق پخش جهانی فیلم است که هنوز تصمیمی نگرفته ام. خوشحالم که فیلم هیس... دخترها فریاد نمی زنند را هم مردم و منتقدین کشورم دوست دارند و هم مخاطبینی از دیگر نقاط دنیا.
کد خبر: 1817    |    تاریخ و زمان انتشار: پنجشنبه ، ۱۹ بهمن ۱۳۹۱ ، ۱۲:۳۰
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir