آغاز نمایش عمومی «انسان های آزاد» از چهارشنبه در سه سینمای تهران
فیلم سینمایی «انسان های آزاد» (FREE MEN) ساخته اسماعیل فروخی محصول سال 2011 فرانسه از چهارشنبه اول خرداد ماه سال جاری در سینماهای فرهنگ، پردیس ملت و برج میلاد به روی پرده می‌رود.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی: فیلم سینمایی «انسان های آزاد» که در بخش "سینمای سعادت" سی امین جشنواره بین المللی فیلم فجر با نام "آزادگان" به روی پرده رفته و موفق به کسب سیمرغ بلورین بهترین فیلم و بهترین کارگردانی از این جشنواره شد از روز چهارشنبه اول خرداد ماه جاری در سه سینمای فرهنگ، پردیس سینمایی ملت و برج میلاد به روی پرده می‌رود.


داستان فیلم مربوط به سال 1942 و زمانی است که پاریس به اشغال نیروهای آلمانی در آمده. یونس فروشنده سیاهپوست الجزایری ، قرار می شود درمورد یک مسجد در پاریس که مظنون به کمک به مبارزان مقاومت است جاسوسی کند. یونس که شاهد اقدامات وحشتناک نازی هاست به همکاری خود با آنها خاتمه می دهد و ...


این سومین فیلم بلند اسماعیل فروخی است که چند فیلم کوتاه و فیلم‌های بلند: "سفر بزرگ" و "لاویان" را در کارنامه‌ی خود دارد. او فیلمنامه این فیلم را با کمک آلن میشل بلانک، نویسنده و کارگردان فرانسوی نوشته است که تاکنون دو بار نامزد دریافت جایزه سزار(جایزه سینمایی ملی فرانسه) شده و در سال 2005 هم آن را دریافت کرده است.


نقش یونس را طاهر رحیم، هنرپیشه الجزایری تبار فرانسوی بازی می‌کندو ایفاگر نقش قدور ابوغریب، امام مسجد جامع پاریس نیز مایکل لونزدیل است که سینما‌دوستان او را با بازی در فیلم «روز شغال» به خاطر دارند. بازی او نیز تحسین منتقدان جشنواره را از آن خود کرد. نشریه‌ی «نیویورک تایمز» ضمن تعریف از بازی طاهر رحیم فیلم را فصل باارزش و جالبی در تاریخ جنگ جهانی دوم توصیف کرد و دنیس هاروی منتقد «ورایتی» از آزادمردان به عنوان یک اثر جنگی قانع کننده با فیلمنامه‌ای پر تعلیق و بازی‌های خوب از بازیگران اصلی یاد کرد.


برنامه ریزی برای نمایش خصوصی فیلم سینمایی انسانهای آزاد ویژه خبرنگاران، منتقدان و نویسندگان سینمایی در حال انجام است که زمان و مکان آن به زودی به اطلاع اهالی رسانه می رسد.

«انسان‌های آزاد» به زبان اصلی با زیر نویس فارسی نمایش داده خواهد شد و به دلیل سیاستهای حمایتی بنیاد سینمایی فارابی از فیلمهای سینمای ایران ،سئانس های نمایش این فیلم در مدت زمان اکران، محدود خواهد بود. از اینرو به علاقه‌مندانی که مایلند این فیلم را بر روی پرده سینماهای نمایش دهنده مشاهده کنند توصیه می شود حتما از قبل نسبت به رزرو بلیت خود اقدام کنند.

Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir