«بهرام عظیمی» عضو هیئت انتخاب جشنواره:
فیلمسازان کودک به سراغ فانتزی و تخیل بروند
عضو هیئت انتخاب بخش بین‌الملل جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: تشویق فیلم‌سازان ایرانی به استفاده بیشتر از عنصر فانتزی و تخیل در فیلم‌های کودک، می‌تواند به ارتقای سینمای کودک کمک کند.
«بهرام عظیمی» فیلمساز متبحر انیمشن در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با اشاره به اهمیت ارتقای کیفی تکنیک فیلمسازی برای کودکان گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از معدود جشنواره‌های کودک در سطح دنیا است که بین‌المللی برگزار می‌شود و برگزاریش در ایران همواره با شرایط مطلوبی توام بوده است.  برخورداری از محیط فرهنگی و اعتبار جوایز جشنواره هم از مشخصه‌های این رویداد است.
کارگردان «تهران1500» افزود: برگزاری جشنواره کودک در بخش‌های مختلف تنوع خوبی را به وجود آورده و به همین دلیل، مردم در این سال‌ها استقبال خوبی از جشنواره داشته‌اند ضمن آن که همه فیلم‌سازان کودک با شوق و اشتیاق فیلم‌هایشان را به جشنواره کودک می‌فرستند. همه اینها نشان می‌دهد که جشنواره جایگاه خودش را پیدا کرده است.


سازنده انیمیشن‌های «سیاساکتی» گفت: تشویق فیلم‌سازان ایرانی به استفاده بیشتر از عنصر فانتزی و تخیل در فیلم‌های کودک نکته مهمی است که می‌تواند به ارتقای سینمای کودک کمک کند. ضمن آن که مشارکت فیلم‌سازان درجه یک و محبوب سینمای ایران در عرصه تولید سینمای کودک، رونق جشنواره را به همراه خواهد داشت.  
«بهرام عظیمی» در پایان، در ارزیابی کیفیت فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره امسال گفت: مدت‌ها است که درگیر دیدن فیلم‌های خارجی هستم و به نظرم فیلم‌هایی که امسال از کشورهای مختلف به جشنواره ارائه شده‌اند، اغلب کیفیت خوبی دارند. البته طبیعی است که برخی از این فیلم‌ها با توجه به موازین شرعی و عرفی ما، باید برای پخش در ایران مورد بازبینی قرار بگیرند.
بیست‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دبیری «سیداحمد میرعلایی» در بخش‌های مسابقه سینمای بین‌الملل، مسابقه سینمای ایران و مسابقه فیلمنامه‌نویسی از 15 تا 19 مهر ماه با حضور گسترده هنرمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir