سیداحمد میرعلایی در مراسم روز مادر:
سینمای ایران باید از ابعاد وجودی شخصیتی چون فاطمه الزهرا (س) بهره گیرد

مدیر عامل بنیاد سینمایی فارابی در مراسم ویژه روز مادر در بنیاد سینمایی فارابی گفت : بهره گیری از ویژگی های و ابعاد وجودی برجسته الگویی چون فاطمه الزهرا(س) در سینمای ایران می تواند منجر به غنای آثار شود.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سیداحمد میرعلایی در جمع برخی از سینماگران کشور که به همراه خانواده های خود حضور داشتند و همچنین مدیران و کارمندان بنیاد در مراسم ویژه ولادت حضرت فاطمه الزهرا(س)، افزود: ابعاد وجودی حضرت فاطمه (س) ، او را به یگانه الگوی جاودانه زنان مسلمان تبدیل کرده است ایشان علاوه بر ایثار و از خود گذشتی در زندگی، دارای شخصیتی سیاسی بوده و همواره و به اشکال مختلف حامی ولایت بوده است.
وی ضمن تقدیر از کارکنان زن بنیاد سینمایی فارابی ، از همسران برخی از سینماگران کشور که در این نشست حضور داشتند قدردانی کرد. در این مراسم هنرمندانی چون احمدرضا معتمدی، جمال شورجه ، محمد بزرگ نیا، محمد حسین لطیفی، حمید بهمنی و محمدرضا عرب به همراه خانواده های خود حضور داشتند.در ادامه مراسم نیز سردار مسجدی از دلاوران دوران دفاع مقدس ، در خصوص ابعاد مختلف زندگی حضرت فاطمه و خاطرات خود از دوران دفاع مقدس صحبت کرد.
پژمان لشکری پور معاون فرهنگی بنیاد سینمایی فارابی دیگر سخنران مراسم ، نیز گفت: فاطمه الزهرا (س) نه تنها الگوی زنان بلکه الگوی ما مردان نیز به شمار می رود و توجه به جایگاه وی بر همه ما لازم است. در واقع در  شرایط فعلی ، که شاهد نفوذ بی چون و چرای فرهنگ غرب هستیم باید از الگوها و آرمان های خود دفاع کنیم.
در پایان مراسم نیز از کارکنان زن بنیاد سینمایی فارابی با حضور مدیرعامل و قائم مقام (حسن نجاریان) این بنیاد تقدیر شد.

 

Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir