مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی

مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی به عنوان یکی از واحدهای زیر نظر مستقیم مدیر عامل بنیاد وظیفه دارد نسبت به برقراری ارتباط صحیح، منطقی و اصولی با مخاطبان و همچنین اطلاع‌رسانی شفاف و روشن و دریافت انتظارات و خواسته‌های مخاطبان با بکارگیری روش و شیوه‌های مختلف اقدام نماید. به همین منظور مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی با در اختیار داشتن نیروهای کارشناس به امور رسانه‌ها و آشنا به حوزه سینما تلاش می‌کند تا با جمع‌آوری انتظارات و خواسته‌های مخاطبان خود در میان جامعه سینمایی کشور و مردم علاقه‌مند به سینما و بازتاب آن به مسئولین بخش‌های مختلف بنیاد، ضمن انعکاس اخبار فعالیت‌های بنیاد اطلاعات مورد نیاز رسانه‌ها را نیز فراهم نماید.

وظایف مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی بنیاد سینمایی فارابی
اطلاع‌رسانی و ارتباط با رسانه‌ها:
ـ تهیه اخبار، گزارش‌ها، مصاحبه‌ با مسئولان و دست‌اندرکاران سینمایی انعکاس آن در رسانه‌های گروهی، هماهنگی و برگزاری مصاحبه‌های اختصاصی و مطبوعاتی پیرامون موضوعات مورد نظر بنیاد و رسانه‌ها.
ـ گردآوری اخبار و مطالب منتشره در رسانه‌ها با موضوع سینمای ایران و انعکاس به مدیران بنیاد.
ـ نگهداری و بروز رسانی سایتهای بنیاد سینمایی فارابی (www.fcf.ir)، جشنواره بین المللی فیلم فجر (www.fajrfestival.ir) و جشنواره بین المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان (www.icff.ir)
جشنواره‌های فیلم فجر و کودک:
ـ مسئولیت روابط عمومی جشنواره‌های بین‌المللی فیلم فجر و فیلم‌های کودکان و نوجوانان.
ـ اعزام خبرنگاران رسانه‌ها به جشنواره‌ بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان.
ـ مسئولیت سینمای رسانه‌ها در جشنواره بین‌المللی فیلم فجر.
ـ برگزاری نشست‌های‌ رسانه‌ای فیلم‌های حاضر در جشنواره فجر و کودک و نوجوان.
ـ تلاش در جهت انعکاس دو رویداد مهم سینمایی کشور در شبکه‌های رادیو و تلویزیونی داخلی و خارجی و رسانه‌های دیگر.
ـ مسئولیت‌ بخش‌ جنبی جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و کودک و هماهنگی با سازمانها، نهادها و وزارتخانه‌ها برای داوری و اهداء جوایز به فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره.
ـ تشکیل ستاد خبری برای فضاسازی رسانه‌ای و انجام مصاحبه و تهیه خبر، گزارش پیرامون جشنواره‌ها و انعکاس در رسانه‌های گروهی کشور.
ـ نظر سنجی از مخاطبان جشنواره‌های فجر و کودک برای اطلاع مسئولین و ستاد برگزاری جشنواره‌ از میزان رضایتمندی برنامه‌ها، فیلم‌ها، سینماها و ......

برگزاری مراسم‌ و جشن‌ها:
ـ برگزاری مراسم‌ ویژه به مناسبت‌های ملی، مذهبی در داخل بنیاد با حضور همکاران به مانند ولادت پیامبر اکرم (ص)، روز زن، روز پدر، ولادت حضرت مهدی (عج) و... تقدیر از دانش‌آموزان ممتاز فرزندان همکاران.
ـ برگزاری و تقدیر از رسانه‌های برتر حوزه سینما در سال به منظور ارج نهادن به خدمات و زحمات ایشان در طول سال که معمولاً در روز خبرنگار برگزار می‌شود.

سمعی و بصری:
تهیه عکس و فیلم از مراسم‌ و مناسبت‌ها برای ارایه به رسانه‌ها.

کانون‌های فیلم:
ـ برگزاری کانون فیلم انیمیشن در سینما فرهنگ با همکاری نشریه پیلبان به صورت هر دو هفته یکبار و نمایش آثار برتر انیمیشن جهان و نقد و بررسی آثار توسط منتقدان و کارشناسان و دست‌اندرکاران سینمای انیمیشن به جهت آشنایی بیشتر علاقمندان با سینمای انیمیشن.
ـ برگزاری کانون فیلم معناگرا در سینما فرهنگ.

پژوهش و نظرسنجی:
ـ انجام پروژ‌ه‌های نظرسنجی و پژوهشی پیرامون فعالیتهای بنیاد به درخواست مدیریت‌های بنیاد.
ـ انجام تحلیل محتوی اخبار و رسانه‌ها پیرامون فعالیت‌های بنیاد.

سایر:
ـ ارسال کتابها تخصصی سینما انتشار یافته از سوی بنیاد به کلیه دفاتر و مراکز فرهنگی و سینمایی.
ـ همکاری و مشاوره با دیگر مراکز فرهنگی در برگزاری آئین‌های فرهنگی.

تلفن: 66721857 ـ 66721858
فکس: 66728758
ايميل: info [ AT ] fcf . ir

Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir