مرکز آموزش بنیاد سینمایی فارابی برای سومین دوره آموزش نقد فیلم هنرجو می پذیرد
مدیر مرکز آموزش بنیاد سینمایی فارابی گفت: کلاس‌های نقد فیلم این مرکز به سومین دوره برگزاری خود رسیده و تلاش می کنیم تا هنرجویان را با مولفه های سینمای حرفه‌ای و استاندارد آشنا کنیم. شناخت جامع آثار ماندگار سینما و تحلیل محتوایی و ساختاری این آثار نقش تعیین کننده ای در آموزش نقد فیلم دارد.
به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی، سعید افراسیابی در مورد برگزاری کلاس‌های نقد فیلم در این بنیاد اظهار داشت: در قدم بعدی تلاش شده تا هنرجویان این دوره‌ها با سینمای ارزشی و دینی ایران و سایر کشورها آشنا کنیم. با این دو رویکرد مدیران بنیاد سینمایی فارابی معتقدند با گسترش فضای نقد منطقی،  سطح سلیقه مخاطبین سینما  ارتقا می یابد.
افراسیابی در ادامه افزود: مرکز آموزش بنیاد سینمایی فارابی برای رسیدن به اهداف مورد نظر  خود، هنرجویان این دوره‌ها را با موضوعات آموزشی از جمله سبک‌ها و ژانرها، تاریخ سینمای ایران و جهان، ادبیات حوزه نقد، سینما و اقتباس، شناخت جریان‌های پیشرو و پست مدرن در سینما، نشانه‌شناسی، بررسی مولفه‌های ساختاری، ارتباط سینما با سایر هنرها و در بخش ارزشی کار با مباحثی همچون ایدئولوژی در سینما، رابطه دین، فلسفه، سیاست با سینما و همچنین آشنایی با سینمای ارزشی و متعالی آشنا  می کند.


سعید افراسیابی در پایان خاطرنشان کرد: برای تدریس این مطالب نیز از اساتید بسیار مجرب و متعهد سینمایی من جمله آقایان دکتر شهاب الدین عادل، دکتر مرتضی حیدری، دکتر اشکان راد، علی علایی، جعفر گودرزی، وحید اسلامی، عباس جهانگیریان، عزیزالله حاجی‌مشهدی، آرش خوشخو و نصرت الله تابش دعوت به همکاری نمودیم.
علاقه‌مندان برای شرکت در سومین دوره کلاس‌های آموزش نقد فیلم، که در سالن نمایش بنیاد برگزار می شود ، می‌توانند با مرکز آموزش بنیاد سینمایی فارابی و یا شماره تلفن 66727855 تماس، تا در صورت داشتن شرایط لازم و آشنایی حداقلی با هنر سینما برای دوره جدید(تابستان 1391)ثبت نام نمایند.
Farabi Cinema Foundation
www.fcf.ir