امروز: سه شنبه 1397/08/01
×
پايان جشنواره فیلم‌هاي ایراني در اسلام‌آباد

جشنواره «فیلم ایرانی» در اسلام‌آباد بعد از نمایش پنج فیلم از کشورمان به کار خود پایان داد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، جشنواره فیلم‌های ایرانی به همت رایزنی فرهنگی ایران در پاکستان و با مشارکت خانه فرهنگ ایران در راولپندی، مرکز ملی هنرهای پاکستان (PNCA) وابسته به وزارت اطلاع‌رسانی و میراث ملی دولت پاکستان و مرکز ملی میراث باستانی پاکستان (Lok Virsa)، برگزار و آیین اختتامیه آن با حضور مسئولان فرهنگی و هنری دو کشور در تالار نمایش موزه مرکز ملی میراث باستانی پاکستان برگزار شد.

آیین اختتامیه هفته فیلم ایران در اسلام‌آباد حضور شهاب‌الدین دارایی، رایزن فرهنگی کشورمان و فوزیه سعید، رییس موزه مرکز ملی میراث باستانی پاکستان برگزار شد. رایزن فرهنگی کشورمان طی سخنانی در این مراسم گفت: شهروندان پاکستانی از این جشنواره خیلی خوب استقبال کردند و به تماشای فیلم‌های ایرانی نشستند که باعث خوشحالی ماست.

وی افزود: فرهنگ یک پدیده‌ای است که همیشه با مردم سر و کار دارد و بنده به عنوان یک خدمتگذار کوچک از حوزه فرهنگ تلاش کردم که گوشه‌ای از هنر سینمای ایران را به مردم پاکستان ارایه دهم و بدون شک یک عنصر فرهنگی نمی‌تواند بدون رابطه وارتباط فرهنگی با مردم موفق شود. ابزار فیلم هم می‌تواند برای افکارسازی و فرهنگ‌سازی در جامع مؤثر باشد و با نقش‌آفرینی خود انسان را به سوی کمال ببرد.

دارایی ادامه داد: فیلم یک ابزار هنری همانند شمشیر دولبه است؛ به طور مثال چاقو اگر دست یک پزشک باشد برای جراحی استفاده می‌کند و به انسان حیات می‌بخشد؛ ولی اگر در دست یک نادان قرار گیرد از این ابزار انسان‌ها را به هلاکت می‌رساند. هنر سینما نیز باید در خدمت رشد و بالندگی جامعه باشد و در دست صاحبان فکر و اندیشه و متعهد به مردم جامعه خویش باشد، اگر در دست نااهلان قرار گیرد برای نابودی جامعه استفاده خواهد کرد.

وی اظهار امیدواری کرد که با برگزاری فیستوال فیلم ایرانی، مردم پاکستان به گوشه‌ای از صنعت فیلم و سینمای ایران در پرتو انقلاب اسلامی پی برده باشند.

فوزیه سعید، رییس موزه مرکز ملی میراث باستانی پاکستان نیز طی سخنانی در این مراسم گفت: با این همکاری توانستیم فرصت خوبی را برای علاقمندان به فیلم در پاکستان فراهم آوریم. امیدواریم که در آینده نیز با همکاری رایزنی فرهنگی ایران ما شاهد نمایش فیلم‌های بلند پاکستانی در ایران باشیم.

بنا بر این خبر، در این جشنواره فیلم‌های «خیلی دور خیلی نزدیک» به کارگردانی رضا میرکریمی، «بادیگارد» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، «یک حبه قند» به کارگردانی رضا میرکریمی، «رخ دیوانه» به کارگردانی ابوالحسن داوودی و «کفش‌هایم کو؟» به کارگردانی کیومرث پوراحمد به نمایش درآمد.

برگزاری این جشنواره بازتاب بسیار گسترده‌ای در جراید و رسانه‌های مکتوب و تصویری پاکستان داشت.

کد: 875 | شنبه 02 دی 1396 ساعت 21:00
203
FCF News | شنبه 02 دی 1396 ساعت 21:00