امروز: چهارشنبه 1397/09/28
×
برنامه «زندگی ایرانی به روایت سینما» در فرانکفورت برگزار شد

به همت رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، برنامه فرهنگی «زندگی ایرانی به روایت سینما» با همكاری انستیتو فیلم آلمان، شرکت فیلم‏سازی وروانی و بنیاد سینمایی فارابی، در محل موزه سینمای شهر فرانکفورت آلمان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی بنیاد سینمایی فارابی به نقل از سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، در برنامه «زندگی ایرانی به روایت سینما» سه فیلم سینمایی ایرانی به پخش کنندگی بنیاد سینمایی فارابی به نمایش درآمد و 5 پنل گفت‌وگو و نشست برگزار شد.

همچنین در حاشیه این برنامه فرهنگی، ملاقات‌های متعددی توسط امیر اسفندیاری، معاون بین‏الملل بنیاد سینمایی فارابی و با حضور اصحاب سینما و تلویزیون به انجام رسید.

حضور مدیران برخی از شبکه‌های تلویزیونی از جمله مدیر شبکه تلویزیونی «گالیلو» و به همراه تعدادی از کارگردانان سینمای آلمان، همچنین تهیه‌کنندگان و برخی از فعالان و مسئولان بخش‌ همکاری‌های بین‌الملل شرکت‌های فیلم‏سازی در حاشیه برنامه گفت‌وگو با معاون بین‏الملل بنیاد سینمایی فارابی، نشان از توجه و رویکرد نسبتاً مناسب مخاطبان آلمانی از این برنامه فرهنگی و سینمایی داشت.

این برنامه با استقبال خوب مخاطبان در برنامه نمایش فیلم‌ها و بحث‌های تخصصی روبرو شد.

در برنامه «زندگی ایرانی به روایت سینما» پس از بررسی‌های متعدد و هماهنگی با طرف‌های آلمانی از جمله کارشناسان انسیتو فیلم آلمان، فیلم‌های «پدر آن دیگری» (یدالله صمدی)، «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» (حمید رضا قربانی) و «خداحافظی طولانی» (فرزاد موتمن) به نمایش درآمد.

کد: 807 | شنبه 11 آذر 1396 ساعت 19:04
214
FCF News | شنبه 11 آذر 1396 ساعت 19:04