امروز: چهارشنبه 1397/09/28
×
برگزاری دو هفته سینمای ایران در ونزوئلا

دو هفته سینمای ایران به همت رایزنی فرهنگی کشورمان در چهار مرکز سینمایی کاراکاس و مراکز سینمایی دولتی 12 استان ونزوئلا، برگزار شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و اطلاع‌رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، آیین افتتاحیه دو هفته سینمای ایران، (4 آذرماه) با حضور و سخنرانی حسین میرزایی‌ونی، رایزن فرهنگی ایران در کاراکاس، ویلیام سانتانا، رییس بنیاد سینمایی ونزوئلا و چارلس گوسپی، مدیرکل بین‌الملل وزارت فرهنگ ونزوئلا در محل سالن نمایش موزه هنرهای زیبای کاراکاس، برگزار شد.

حسین میرزایی‌ونی، رایزن فرهنگی ایران در کاراکاس در سخنانی، ویژگی بارز سینمای معاصر ایران را معنویت و اخلاق با تأکید بر ارزش‌های انسانی برشمرد و پیام آن را صلح و دوستی و عدالت برای همه ملت‌ها دانست و گفت: پیشرفت‌های سینمای ایران در عرصه جهانی، مرهون آرمان‌های بلند انقلاب اسلامی ایران است.

ویلیام سانتانا و چارلس گوسپی نیز، با ابراز علاقمندی خود در زمینه همکاری‌های دوجانبه سینمایی با ایران، به پیشرفت‌های سینمای ایران و علاقه مردم ونزوئلا به فیلم‌های ایرانی اشاره و دلیل آن را رویکرد متفاوت سینمای ایران به انسان و مسایل جامعه بشری امروز مطرح کردند.

دو هفته سینمای ایران به همت رایزنی فرهنگی ایران در کاراکاس و با همکاری اداره‌کل همکاری‌های فرهنگی و ایرانیان خارج از کشور سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، بنیاد سینمایی ونزوئلا، شبکه تلویزیونی ایرانی هیسپن تی وی و بخش بین‌الملل جشنواره مردمی عمار تا 15 آذرماه در چهار مرکز سینمایی کاراکاس و مراکز سینمایی دولتی 12 استان ونزوئلا، ادامه دارد.

در این رویداد سینمایی فیلم‌های بادیگارد،کفشهایم کو، ملک سلیمان، راه آبی ابریشم، تنها تنهای تنها، گهواره‌ای برای مادر، فیلم کوتاه مورچه و سلیمان و مستندهای توریستی در خصوص معرفی ایران، به نمایش در می‌آید.

کد: 801 | چهارشنبه 08 آذر 1396 ساعت 19:20
180
FCF News | چهارشنبه 08 آذر 1396 ساعت 19:20