امروز: چهارشنبه 1397/08/02
×
سالنامه آماری فروش فیلم و سینمای ایران منتشر شد

سالنامه آماری گزارش فروش فیلم و سینمای ایران جهت استفاده محققان و پژوهشگران بر روی تارنمای معاونت توسعه فناوری و مطالعات سینمایی قرار گرفت.

محمود اربابی معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی با اعلام این خبر افزود: آمار و اطلاعات سینمایی کل کشور از جمله فروش فیلم، تعداد سینماها، تعداد بیننده، قیمت بلیت و... را که طی سالیان متمادی در این معاونت به صورت مکتوب گردآوری شده و به صورت موردی در اختیار مدیران و پژوهشگران قرار می گرفت را به صورت اسناد دیجیتالی برای جویندگان این اطلاعات و آمار در آورده و اکنون همت و تلاش مدیران و کارشناسان این معاونت، منجر به ارائه گنجینه ای ارزشمند از آمار و اطلاعات فروش سینمای ایران از سال 1364 تا کنون شده است.

اربابی با توضیح اینکه کلیه اطلاعات مربوطه از سال 1364 تا کنون تجمیع شده گفت: هم اکنون سالنامه آماری فیلم و سینما در کشور از سال 1364 تا 1383 در دسترس علاقه مندان قرار گرفته است و طبق برنامه ، سالنامه آماری فروش فیلم و سینمای ایران ازابتدای 1384 تاپایان 1394 نیز به مروردر اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت.وی افزود بدلیل اینکه وجود سیستم مکانیزه، از ابتدای سال 1395 اطلاعات و آمار به صورت ماهانه در اختیار مراجعه کنندگان قرار گرفته است.

معاون توسعه فناوری و مطالعات سینمایی خاطر نشان کرد : سالنامه فوق به منظور بهره ¬گیری بهتر از داده‌ها و امکان ارائه تصویری دقیق از وضعیت سینمای ایران و با هدف پاسخگویی به نیاز فرهنگی و هنری کشور، تقویت ظرفیت¬ های مطالعاتی و پژوهشی، فراهم ساختن اطلاعات و آمار صحیح، یکسان و روزآمد، ایجاد سهولت در برنامه¬ ریزی واقع¬ گرایانه، طراحی، انتشار یافته و سعی می شود با مراکز پژوهشی تعامل کرده و به نحو شایسته سالنامه ها در اختیار علاقمندان قرار گیرد.

پژوهشگران و علاقه مندان می توانند جهت استفاده از منابع آماری یاد شده به نشانی https://apf.farhang.gov.ir/fa/deputy/appliedresearch/subappliedresearch مراجعه نمایند.

کد: 772 | سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 15:47
168
FCF News | سه شنبه 30 آبان 1396 ساعت 15:47